Mateusz Brożyna 10.03.2021

Premier League: Manchester City rozbił Southampton Jana Bednarka

Manchester City pokonał Southampton 5:2 (3:1) w rozegranym awansem meczu 33. kolejki piłkarskiej Premier League. Całe spotkanie w barwach gości rozegrał obrońca reprezentacji Polski - Jan Bednarek.
  • Liderem tabeli jest Manchester City (68 pkt.). Drugie miejsce zajmuje Manchester United (54 pkt.), a trzecie jest Leicester (53 pkt.)
  • Tytułu broni Liverpool

Pierwszą bramkę uzyskał dla gospodarzy Belg Kevin De Bruyne (15. minuta), który nie potrafił wpisać się w ligowym meczu na listę strzelców od 3 stycznia, a dokonał tego dopiero po raz czwarty w tym sezonie. Niską skuteczność nieco tłumaczy miesięczna absencja spowodowana kontuzją.

górski serwis grafika 1200 .jpg
SERWIS SPECJALNY - KAZIMIERZ GÓRSKI

Dziesięć minut później do wyrównania z rzutu karnego doprowadził James Ward-Prowse, ale "The Citizens" później okazali się dla gości za silni. Dwa kolejne gole zdobyli jeszcze w pierwszej połowie, a do siatki trafili Algierczyk Riyad Mahrez (40.) i Niemiec Ilkay Guendogan (45+3.).

Po zmianie stron swoje drugie gole tego wieczoru uzyskali Mahrez (55.) i De Bruyne (59.), a w międzyczasie dla "Świętych" trafił Che Adams (56.).

Lider ma 68 punktów po 29 meczach. Zajmujący drugie miejsce lokalny rywal Manchester United zgromadził 54 w 28 występach.

Ligue 1: Olympique Marsylia wygrał z Rennes. Milik bez gola, zabójcza końcówka OM

- Czternaście punktów przewagi. Czas schłodzić szampana - skomentowano na stronie internetowej BBC.

Southampton jest na 14. miejscu z 33 "oczkami" po 28 spotkaniach.