PolskieRadio24.pl
Jakub Pogorzelski 18.03.2021

Liga Europy: Dinamo odrobiło straty. Mislav Orsić rozbił Tottenham

Do sensacyjnego rozstrzygnięcia doszło w meczu 1/8 finału Ligi Europy. Tottenham Hotspur, mimo wygranej w pierwszym meczu 2:0, odpadł z rozgrywek. Ich rywale, Dinamo Zagrzeb, zwyciężyli po dogrywce 3:0, a bohaterem meczu był autor wszystkich bramek - Mislav Orsić.

Jose Mourinho nie zważając na korzystny wynik sprzed tygodnia, zdecydował się na wystawienie "ligowego" składu, z Harrym Kane'em na czele. Jednak to nie Anglik był bohaterem wieczoru. Mislav Orsić najpierw w 62. i 83. minucie dzięki swoim bramkom doprowadził do dogrywki, a w 106. minucie gry zdobył gola decydującego o awansie.

W pozostałych rozegranych już spotkaniach awans zapewniły sobie drużyny Arsenalu, Granady i Romy. Kolejnych czterech ćwierćfinalistów poznamy po zakończeniu meczów, które zaczęły się o 21:00.

Szachtar Donieck - AS Roma (0:3, 1:2)
Arsenal Londyn - Olympiakos Pireus (3:1, 0:1)
Dinamo Zagrzeb - Tottenham Hotspur (0:2, 3:0)
Molde FK - Granada (0:2,2:1)