PolskieRadio24.pl
Jakub Pogorzelski 28.03.2021

El. MŚ 2022: mistrzowie wracają do zwyciężania. Przełamanie Dembele

Mistrzowie świata w 2018 roku, po wpadce w pierwszym meczu eliminacji wrócili na zwycięskie tory. Francuzi pokonali 2:0 Kazachstan w niedzielnym meczu kwalifikacyjnym po trafieniu samobójczym i bramce Ousmane Dembele, dla którego był to pierwszy gol w kadrze od czerwca 2018 roku.

Selekcjoner Trójkolorowych Didier Deschamps, po zremisowanym 1:1 meczu z Ukrainą zdecydował się na roszady w składzie. Na ławce mecz zaczęli choćby Varane, Mbappe czy Giroud, ale to nie przeszkodziło w wygranej.

Otwarcie wyniku nastąpiło po trafieniu Dembele w 21. minucie, a tuż przed przerwą Francja podwoiła prowadzenie dzięki "swojakowi" Serhija Malija.

Polska - Andora. Outsiderzy często stawali okoniem. W sukcesie pomóc musiała ręka i awaria oświetlenia

W drugiej części spotkania wprowadzony z ławki Kylian Mbappe nie wykorzystał rzutu karnego, lecz to nie wpłynęło negatywnie na Francuzów, którzy utrzymali korzystny rezultat do końca meczu.

W drugim zaplanowanym na niedzielę meczu grupy D, o 20.45 Ukraina zagra z Finlandią.