PolskieRadio24.pl
Mateusz Brożyna 01.04.2021

ATP Miami: piąta rakieta świata odprawiona. Hurkacz pokonał Tsitsipasa i zagra w półfinale

Rozstawiony z numerem 26. Hubert Hurkacz wygrał z turniejową "dwójką" Stefanosem Tsitsipasem 2:6, 6:3, 6:4 w ćwierćfinale tenisowych zawodów ATP na kortach twardych w Miami. Półfinał to największy sukces Polaka w turnieju tej rangi.
  • 24-letni wrocławianin po raz ostatni w ćwierćfinale turnieju tej rangi zagrał w 2019 roku
  • W historii bezpośrednich pojedynków Hurkacz dwa razy wygrał z Tsitsipasem

W pierwszym secie Hurkacz już na samym początku spotkania przegrał swój serwis i do końca tej partii nie był już w stanie odrobić strat do Tsitsipasa.

Drugi set również nie zaczął się po myśli wrocławianina, który został przełamany przez Greka. To jednak nie zdemotywowało Polaka, który zabrał się za odrabianie strat. Przy stanie 2:2 swojego serwisu nie wykorzystał Tsitsipas. Podobnie było przy wyniku 5:3, co ostatecznie przełożyło się na wygraną Hurkacza i wyrównanie w całym meczu.

Początek trzeciej partii był dość wyrównany. Do stanu 2:2, gdy Hurkacz zdołał przełamać piątą rakietę świata i wyjść na prowadzenie. 24-latek do końca zachował przewagę i ostatecznie wygrał decydującego seta 6:4, a cały mecz 2:1.

Była to już dziewiąta oficjalna konfrontacja czołowego polskiego zawodnika z Grekiem, który zajmuje piąte miejsce w światowym rankingu ATP. Wcześniej wrocławianin tylko raz wygrał z młodszym o dwa lata rywalem. To jego drugie zwycięstwo nad Tsitsipasem.

świątek sands 1200 F
WTA Miami: Iga Świątek zagra o finał. "Nie wynik się liczy, tylko to że gra z Bethanie to świetna zabawa"

W poprzednich rundach turnieju na Florydzie Polak również pokonał wyżej notowanych Kanadyjczyków Milosa Raonica (4:6, 6:3, 7:6 (4)) i Denisa Shapovalova (6:3, 7:6 (6)).

Dla Huberta Hurkacza ćwierćfinał w Miami był drugim w karierze w turnieju ATP Masters 1000. Przed dwoma laty Polak dotarł do tej fazy zawodów w Indian Wells, ale uległ w dwóch setach legendarnemu Szwajcarowi Rogerowi Federerowi. Awans do półfinału to największy sukces Polaka w turnieju tej rangi.

Hurkacz w półfinale zagra ze zwycięzcą meczu Andriej Rublow (Rosja) - Sebastian Korda (USA).

Polak rywalizował na Florydzie także w deblu - w parze z Kanadyjczykiem Felixem Auger-Aliassimem odpadł w drugiej rundzie.