Jakub Pogorzelski 05.04.2021

Premier League: Manchester United odrobił straty, grał Jakub Moder

Piłkarze Manchesteru United po zwycięstwie 2:1 nad Brightonem, w którym do 88. minuty grał Jakub Moder, umocnili się na drugiej pozycji w tabeli angielskiej ekstraklasy. Do prowadzącego Manchesteru City tracą 14 punktów przy jednym spotkaniu rozegranym mniej.

Goście prowadzili na Old Trafford od 13. minuty po trafieniu Danny'ego Wellbecka. W 62. wyrównał Marcus Rashford, a w 83. decydującego o zwycięstwie "Czerwonych Diabłów" gola zdobył błyszczący w poprzednim sezonie, a w tym głównie rezerwowy Mason Greenwood.

Moder, który w środę zdobył gola na Wembley w meczu eliminacji mistrzostw świata z Anglią (1:2), po raz drugi znalazł się w podstawowej jedenastce swojego zespołu i grał do 88. minuty. Michał Karbownik oglądał spotkanie z ławki rezerwowych.

La Liga: skandal podczas meczu Cadiz - Valencia. Goście zeszli z boiska w proteście

Brighton z dorobkiem 32 pkt plasuje się na 16. miejscu.

Ekipa United, która w lidze jest niepokonana od 27 stycznia, po niedzielnej wygranej ma 60 punktów. Traci 14 do prowadzącego lokalnego rywala, ale do czterech powiększyła przewagę nad Leicester City.

W innym niedzielnym meczu, dwa gole Harry'ego Kane'a i powrót po kontuzji Koreańczyka Heung-min Sona nie wystarczyły Tottenhamowi Hotspur do wyjazdowej wygranej z walczącym o uniknięcie spadku Newcastle United. Dzięki trafieniom nr 18 i 19 w tym sezonie kapitana angielskiej drużyny narodowej, który otwiera listę najskuteczniejszych, goście prowadzili do 85. minuty 2:1, ale wtedy wyrównał Joseph Willock.

"Koguty" straciły szanse na dogonienie mającej dwa punkty więcej Chelsea Londyn, która zajmuje czwarte miejsce, ostatnie premiowane występem w następnej edycji Ligi Mistrzów.