Mateusz Brożyna 10.04.2021

Premier League: sensacja w Manchesterze. Leeds zatrzymało City

Prowadzący w tabeli angielskiej Premier League piłkarze Manchesteru City przegrali na własnym stadionie z Leeds United 1:2 w pierwszym sobotnim meczu 31. kolejki. Rezerwowym gości był Mateusz Klich.
  • Tytułu broni Liverpool
  • Liderem Premier League nadal pozostaje Manchester City

Bohaterem spotkania był reprezentant Irlandii Północnej Stuart Dallas, który zdobył oba gola dla zwycięzców. Najpierw krótko przed przerwą, a później w doliczonym czasie drugiej połowy.

Po przerwie zespół argentyńskiego trenera Marcelo Bielsy grał w dziesiątkę, gdyż tuż przed końcem pierwszej części spotkania czerwoną kartką za faul na Brazylijczyku Gabrielu Jesusie ukarany został Liam Cooper.

Przez większość meczu goście mieli kłopot, by wyjść z własnej połowy, ale skutecznie się bronili. Sforsować ich defensywę udało się tylko Hiszpanowi Ferranowi Torresowi w 76. minucie.

górski serwis grafika 1200 .jpg
SERWIS SPECJALNY - KAZIMIERZ GÓRSKI

- Wartość tego zwycięstwa rośnie, gdy weźmie się pod uwagę jego okoliczności. Wygraliśmy mecz, w którym byliśmy zdominowani, który wymagał od nas wiele charakteru, zawzięcia, woli walki - ocenił Bielsa.

Beniaminek z Leeds, który odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu, a już 14. w sezonie, z dorobkiem 45 punktów jest na 10. pozycji.

W drugim sobotnim meczu Liverpool mierzył się z Aston Villą. Ustępujący mistrzowie Anglii znów mieli ogromne problemy na własnym stadionie. Od 43. minuty przegrywali po trafieniu Watkinsa. Gola na wagę remisu zdołali zdobyć po blisko godzinie gry, a w końcówce dopisało im szczęście - w doliczonym czasie gry wygraną "The Reds" dał Trent Alexander-Arnold.

"The Citizens" nadal prowadzą w tabeli z 14-punktową przewagą nad Manchesterem United, który w tym momencie rozegrał jednak dwa spotkania mniej. W niedzielę wicelider zmierzy się w Londynie z Tottenhamem Hotspur.

W środę ekipę City czeka rewanż z Borussią Dortmund w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Pierwszą potyczkę angielski zespół wygrał na własnym terenie 2:1.

Przed wszystkimi meczami tej kolejki minutą ciszy piłkarze i sztaby trenerskie oddają hołd zmarłemu w piątek w wieku 99 lat księciowi Filipowi, mężowi brytyjskiej królowej Elżbiety II.

Bundesliga: wpadka Bayernu przed rewanżem z PSG. Mistrz skarcony przez Union Berlin