Bartosz Goluch 23.04.2021

Serie A: asysta Piotra Zielińskiego i kanonada w meczu Napoli. "Azzurri" wciąż w grze o Ligę Mistrzów

Pomocnik reprezentacji Polski Piotr Zieliński zaliczył asystę, a jego zespół Napoli wysoko wygrał z Lazio Rzym 5:2 w meczu 32. kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. W drugim czwartkowym spotkaniu AS Roma zremisowała z Atalantą Bergamo 1:1.

Drużyna Napoli od samego początku kontrolowała przebieg meczu. Do przerwy prowadziła 2:0 po bramkach Lorenzo Insigne i Matteo Politano. Po zmianie stron do siatki trafiali jeszcze Insigne, Belg Dries Mertens i Nigeryjczyk Victor Osimhen. Zieliński asystował przy czwartym golu i w 82. minucie opuścił murawę.

Ekipa z Neapolu walczy jeszcze o udział w przyszłej edycji Ligi Mistrzów. Po 32 kolejkach zajmuje wprawdzie piąte miejsce, ale do czwartego Juventusu Turyn traci zaledwie dwa punkty.

Broniąca tytułu "Stara Dama" jeszcze w środę była trzecia, ale wyprzedziła ją Atalanta Bergamo, której wystarczył do tego jeden punkt w meczu z AS Roma. Obie drużyny mają teraz po 65 punktów - o jeden mniej od drugiego Milanu i z 11 "oczkami" straty do lidera Interu Mediolan.