Jakub Pogorzelski 24.04.2021

Bundesliga: pierwsza bramka Roberta Gumnego. Augsburg zbliża się do strefy spadkowej

Robert Gumny zdobył bramkę dla FC Augsburg w przegranym u siebie z FC Koeln 2:3 meczu 31. kolejki Bundesligi. To był pierwszy gol 22-letniego polskiego piłkarza w barwach tego klubu.

Gumny zaczął mecz na ławce rezerwowych, ale wszedł na boisko w 42. minucie, przy stanie 0:3. Na listę strzelców wpisał się w 54. minucie.

Ligue 1: Olympique Marsylia walczy o grę w pucharach. Piąty gol Arkadiusza Milika

Grający na pozycji obrońcy Gumny z Augsburgiem związał się we wrześniu ubiegłego roku. W tym sezonie wystąpił w 21 ligowych meczach, z czego w 11 w podstawowym składzie.

Bramkarzem tego klubu jest Rafał Gikiewicz. Dwukrotnie w piątek pokonał go były pomocnik Legii Warszawa Słowak Ondrej Duda.

W tabeli Augsburg zajmuje 12. miejsce. Nad strefą spadkową ma cztery punkty przewagi.