PolskieRadio24.pl
Bartosz Goluch 08.05.2021

Ekstraklasa: remis w meczu o utrzymanie. Wisła Płock jest już bezpieczna

Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisowało 1:1 z Wisłą Płock w meczu 29. kolejki Ekstraklasy. Dzięki zdobytemu w starciu z "Góralami", płocczanie zapewnili sobie utrzymanie w lidze. Z kolei Podbeskidzie osiadło na dnie tabeli i znacznie zmniejszyło swoje szanse na pozostanie w elicie.

Zarówno "Górale", jak i "Nafciarze" są uwikłanie w walkę o utrzymanie. Przed sobotnim meczem gospodarze zajmowali ostatnie miejsce z dorobkiem 24 punktów, natomiast goście plasowali się o dwie pozycje wyżej, mając 29 punktów na koncie. Obie drużyny przedzielała Stal Mielec (27 pkt.).

00:20 Kasperczyk.mp3 Szkoleniowiec Podbeskidzia - Robert Kasperczyk żałował, że jego zespół nie wywalczył trzech punktów (IAR)

Spotkanie rozpoczęło się od kapitalnej bramki dla Podbeskidzia. W 5. minucie z linii pola karnego potężnym strzałem piłkę w okienko bramki płocczan skierował Jakub Hora. Był to drugi gol w 15 ekstraklasowych występach czeskiego pomocnika.

W kolejnych minutach Wisła próbowała odpowiedzieć odważniej atakując, ale nie byli w stanie zagrozić podopiecznym trenera Macieja Bartoszka. Rywali "wyręczył" Dmytro Baszłaj, który bezmyślnie sfaulował rywala w swoim polu karnym. "Jedenastkę" w 28. minucie gry wykorzystał Mateusz Szwoch, strzelając swoją 6. bramkę w 29. występie w tym sezonie.

Do końca pierwszej połowy oba zespoły nie stworzyły sobie dogodnych sytuacji bramkowych i utrzymał się remis, będący wynikiem znacznie korzystniejszym dla gospodarzy.

Na początku drugiej odsłony meczu obrońcom "Górali" urwał się Rafał Wolski, ale swoich kolegów instynktowną interwencją uratował Michal Pesković. Chwilę później z rzutu wolnego groźnie uderzał Mateusz Szwoch, jednak piłka po jego strzale tylko ugrzęzła w bocznej siatce.

W 68. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzelał Marko Roginić. Jego strzał został zablokowany. Po chwili z dystansu uderzył jeszcze Dominik Frelek, lecz Krzysztof Kamiński nie dał się zaskoczyć.

00:19 Bartoszek.mp3 Trener Wisły - Maciej Bartoszek cieszył się z zapewnienia utrzymania (IAR)

W końcówce to jednak bielszczanie byli o włos od przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę. W 79. minucie świetnie kontrę Podbeskidzia wyprowadził Marko Roginić. Przed polem karnym Wisły odegrał do Petera Wilsona, a ten strzelił gola. Był jednak na spalonym i ta bramka nie została uznana.

Podział punktów oznacza, że Podbeskidzie znacznie oddaliło się od pozostania w Ekstraklasie. Ekipa z Bielska-Białej ma  2 punkty straty do Stali Mielec, która rozegrała o jeden mecz mniej. Wisła z dorobkiem 30 punktów jest już pewna utrzymania.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Płock 1:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Jakub Hora (5), 1:1 Mateusz Szwoch (28-karny).

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Michal Pesković - Filip Modelski, Dmytro Baszłaj, Milan Rundić, Peter Mamić (65. Karol Danielak) - David Niepsuj, Michał Rzuchowski (76. Marco Tulio), Jakub Hora, Desley Ubbink (46. Marko Roginić) - Kamil Biliński (65. Peter Wilson), Maksymilian Sitek (46. Dominik Frelek).

Wisła Płock: Krzysztof Kamiński - Damian Zbozień (82. Damian Michalski), Jakub Rzeźniczak, Alan Uryga, Piotr Tomasik - Dawid Kocyła (87. Piotr Pyrdoł), Dusan Lagator, Mateusz Szwoch, Angel Garcia Cabezali (75. Kristian Vallo) - Rafał Wolski (82. Filip Lesniak), Patryk Tuszyński.