PolskieRadio24.pl
Paweł Słójkowski 09.05.2021

Ekstraklasa: popis Exposito w Poznaniu. Śląsk lepszy od Warty, walka o puchary trwa

Erik Exposito zdobył dwa gole i miał asystę, a jego Śląsk Wrocław wygrał 3:2 z Wartą Poznań w spotkaniu 29. kolejki Ekstraklasy. Wrocławianie cały czas liczą się w grze o awans do europejskich pucharów.

Pierwsza połowa spotkania stała pod znakiem optycznej przewagi Śląska Wrocław. Gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce, kilka razy zdołali zepchnąć rywali do głębokiej defensywy. Nie przekładało się to jednak na czyste sytuacje bramkowe.

Najlepszą okazję dla gości zmarnował Stiglec, który zamykał akcję po przedłużeniu piłki głową przez Erika Exposito. Strzał z ostrego kąta został obroniony przez Lisa. Wyglądało na to, że Śląsk będzie cały czas naciskał i dążył do zdobycia prowadzenia, Warta jednak popisała się świetną skutecznością.

W 39. minucie Warta wykorzystała stały fragment gry, a konkretniej - rzut z autu. Piłka poszybowała w pole karne Śląska, najwyżej w powietrze wyszedł Maik Nawrocki i strzałem głową pokonał Szromnika. Był to pierwszy celny strzał gości w tym meczu, a zawodnicy Śląska mogli zastanawiać się, jak doszło do tego, że stracili kontrolę nad tym spotkaniem. Chwilę później mogło być już 0:2, ale piłkarzy Jacka Magiery uratowała dobra interwencja Israela Puerto.

Pierwsza część meczu nie była rozgrywana w najwyższym tempie, a składnych akcji było jak na lekarstwo. Po przerwie goście wyszli na boisko wyraźnie podrażnieni. I na efekty nie trzeba było długo czekać.

W 49. minucie szybka wymiana podań sprawiła, że przed wymarzoną szansą znalazł się Exposito. Napastnik wrocławian nie pomylił się z bliskiej odległości i dał swojemu zespołowi remis. Ale nie było to jego ostatnie słowo w tym meczu.

W 60. minucie Ślask wyszedł z szybką kontrą, Pich znalazł Exposito, a ten mierzonym strzałem zdobył swoją drugą bramkę. Warta znalazła się w trudnej sytuacji, ale ta zrobiła się jeszcze gorsza w 83. minucie. Tym razem Exposito asystował, a na listę strzelców wpisał się Pich.

Gospodarze nie poddali się, w samej końcówce Szromnik musiał mocno postarać się, by zatrzymać atakujących poznaniaków, jednak skapitulował po uderzeniu Rodrigueza

Warta Poznań - Śląsk Wrocław 2:3 (1:0)

Bramki: 1:0 Maik Nawrocki (40-głową), 1:1 Erik Exposito (48), 1:2 Erik Exposito (59), 1:3 Robert Pich (82), 2:3 Mario Rodriguez (90).

Żółta kartka - Warta Poznań: Michał Jakóbowski. Śląsk Wrocław: Israel Puerto.

Sędzia: Paweł Gil (Lublin). Mecz bez udziału publiczności.

Warta Poznań: Adrian Lis - Jan Grzesik (78. Bartłomiej Burman), Maik Nawrocki, Robert Ivanov, Jakub Kuzdra - Makana Baku, Łukasz Trałka (81. Robert Janicki), Maciej Żurawski (67. Mateusz Czyżycki), Mateusz Kupczak, Michał Jakóbowski (78. Mario Rodriguez) - Mateusz Kuzimski.

Śląsk Wrocław: Michał Szromnik - Łukasz Bejger, Israel Puerto, Mark Tamas - Patryk Janasik, Szymon Lewkot, Krzysztof Mączyński, Dino Stiglec - Waldemar Sobota (77. Marcel Zylla), Erik Exposito (89. Fabian Piasecki), Robert Pich (90+2. Sebastian Bergier).

00:32 tworek.mp3 Szkoleniowiec Warty - Piotr Tworek, nie ukrywał rozczarowania wynikiem (IAR)

00:35 magiera.mp3 Trener Śląska - Jacek Magiera, wyliczał mocne strony swojego zespołu (IAR)