PolskieRadio24.pl
Paweł Słójkowski 09.05.2021

Ekstraklasa: Stal przeciwstawiła się Legii. Spadkowicz wciąż nieznany

Stal Mielec zremisowała 0:0 z pewną mistrzostwa Polski Legią Warszawa w spotkaniu 29. kolejki Ekstraklasy. Mielczanie są już bardzo blisko utrzymania, jednak o wszystkim zadecydują ostatnie mecze tego sezonu.

Początek spotkania nie przyniósł wielkich emocji, przez pierwszy kwadrans oba zespoły grały powoli i nie potrafiły stworzyć właściwie żadnych akcji bramkowych. Po tym niezbyt satysfakcjonującym dla kibiców okresie Stal zdołała się przebudzić.

Najpierw groźną akcję prawą stroną przeprowadził De Amo, a po chwili groźny strzał głową oddał Domański. Miszta musiał napracować się nad tym, by uchronić swoją drużyną przez stratą gola. W odpowiedzi Legia wyprowadziła szybką akcję, jednak uderzenie Martinsa zostało zablokowane.

Stal z każdą minutą grała coraz odważniej i widać było, że chce tutaj sprawić niespodziankę, która da jej utrzymanie w Ekstraklasie. Legia zaś nie zamierzała forsować tempa, ale gospodarze musieli uważać na szybkie kontrataki, którymi mogła zaskoczyć ich Legia.

Do przerwy wynik pozostawał bezbramkowy, a lepsze okazje do zdobycia gola mieli gospodarze. W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się diametralnie, wciąż oglądaliśmy dość monotonne spotkanie, a zawodnicy nie potrafili wykreować sobie dobrych okazji. Jedną z nielicznych zmarnował Domański, który mocno uderzył obok słupka w 63. minucie.

Chwilę później w dobrej sytuacji znalazł się wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Kostorz, został sfaulowany przez bramkarza, jednak okazało się, że w momencie podania był na spalonym. W kolejnej akcji Kostorz znów próbował szczęścia, jednak tym razem jego uderzenia zostało zablokowane.

W 80. minucie Legia miała wymarzoną okazję do wyjścia na prowadzenie. Strzał Lopesa został jednak w świetny sposób obroniony przez Strączka, który dobrze spisał się także przy następnej próbie Kostorza.

Wynik ten oznacza, że Stal nie może jeszcze być pewna utrzymania w Ekstraklasie. Mielczanie mają 28 punktów w tabeli, ostatnie Podbeskidzie ma ich 25, co oznacza, że ostateczną odpowiedź na pytanie, kto spadnie z ligi, przyniesie ostatnia kolejka.

00:38 gąsior.mp3 Włodzimierz Gąsior - trener gospodarzy, liczy na to, że wynik tego meczu pomoże jego drużynie w utrzymaniu (IAR)

00:31 michniewicz.mp3 Czesław Michniewicz - szkoleniowiec gości, krytykował grę ofensywną własnego zespołu (IAR)

Liderem tabeli jest - pewna tytułu mistrzowskiego - Legia (61 pkt.). Drugi jest Raków Częstochowa (53 pkt.), a trzecia Pogoń Szczecin (52 pkt.).

PGE FKS Stal Mielec - Legia Warszawa 0:0

Żółta kartka - PGE FKS Stal Mielec: De Amo Perez, Grzegorz Tomasiewicz, Aleksandyr Kolew. Legia Warszawa: Mateusz Hołownia, Filip Mladenovic, Bartosz Slisz.

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok). Mecz bez udzialu publiczności.

PGE FKS Stal Mielec: Rafał Strączek - De Amo Perez, Mateusz Żyro, Marcin Flis - Robert Dadok, Mateusz Matras (82. Bożidar Czorbadżijski), Maciej Domański (82. Andreja Prokić), Grzegorz Tomasiewicz, Krystian Getinger - Łukasz Zjawiński (60. Aleksandyr Kolew), Petteri Forsell (76. Mateusz Mak).

Legia Warszawa: Cezary Miszta - Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska, Mateusz Hołownia - Josip Juranović, Bartosz Slisz, Andre Martins, Filip Mladenović - Bartosz Kapustka (81. Ernest Muci), Rafael Lopes (87. Mateusz Cholewiak), Walerian Gwilia (55. Kacper Kostorz).

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
16. Podbeskidzie Bielsko-Biała 29 6 7 16 29-59 25 -30
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze