Paweł Majewski 28.05.2021

WTA Strasburg: finał nie dla Magdy Linette. Sorana Cirstea lepsza w trzysetowym pojedynku

Rozstawiona z numerem ósmym Magda Linette nie zagra w finale tenisowego turnieju WTA na kortach ziemnych w Strasburgu. W piątkowym półfinale Polka przegrała z Rumunką Soraną Cirsteą 6:3, 4:6, 2:6.
  • Cirstea okazała się lepsza po raz trzeci w czwartym starciu z Linette
  • Polka wygrała pierwszego seta, ale w kolejnych partiach to jej rywalka grała lepiej
French Open 2021: losowanie za nami. Świątek zagra z przyjaciółką, Hurkacz poczeka na rywala

Drugi set był kluczowy?

Poznanianka grała z tą rywalką po raz czwarty w karierze i poniosła trzecią porażkę. Była lepsza w pierwszym secie, ale w drugim, najbardziej zaciętym i trwającym blisko godzinę, dała się przełamać o raz więcej niż Rumunka.

W decydującej odsłonie Linette nie nawiązała już równorzędnej walki.

Najlepszy start w sezonie

Turniej w Strasburgu to trzeci w sezonie występ Polki na kortach ziemnych w Europie.

W Madrycie i Rzymie uległa w pierwszej rundzie, odpowiednio, Chince Saisai Zheng i Czeszce Petrze Kvitovej po trzysetowych potyczkach.

W drugim półfinale powalczą rozstawiona z numerem piątym Czeszka Barbora Krejcikova i niemiecka kwalifikantka Jule Niemeier.