PolskieRadio24.pl
Mateusz Brożyna 15.09.2021

Liga Mistrzów. "To był perfekcyjny dzień". Lewandowski zadowolony po wygranej z Barceloną

Bayern Monachium udanie rozpoczął zmagania w Lidze Mistrzów 2021/2022 wygrywając w meczu grupy E na Camp Nou z Barceloną 3:0. - Możemy być zadowoleni z wyniku. Od pierwszej minuty pokazaliśmy, że chcemy wygrać - przyznał po spotkaniu zdobywca dwóch bramek Robert Lewandowski.
  • Tytułu broni londyńska Chelsea
  • Finał LM zaplanowano na 28 maja w Sankt Petersburgu

Robert Lewandowski w elicie

Dzięki dwóm golom Robert Lewandowski ma już na koncie 75 bramek w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Polak jest trzecim najlepszym strzelcem w historii Champions League. Wyżej są tylko Cristiano Ronaldo i Lionel Messi. Ponadto Lewandowski wpisywał się do protokołu meczowego w ostatnich 18 meczach Bayernu Monachium. Nie inaczej było na Camp Nou, gdzie Bawarczycy byli zdecydowanie lepsi od gospodarzy, zdobywając komplet punktów w pierwszym meczu fazy grupowej LM.

Liga Mistrzów: gol Ronaldo nie pomógł. Manchester United sensacyjnie przegrywa w doliczonym czasie gry

- Zawsze miło być na meczu Ligi Mistrzów i słuchać hymnu w otoczeniu kibiców. To świetne uczucie [...] Oczywiście stadion nie był pełny, ale miejmy nadzieję, że wkrótce wszystko wróci do normalności - zaznaczył kapitan reprezentacji Polski.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

Barcelona bez szans

Możemy być zadowoleni z wyniku. Od pierwszej minuty pokazaliśmy, że chcemy wygrać. Mieliśmy grę pod kontrolą, a Barcelona rzadko zagrażała naszej bramce. To był perfekcyjny dzień - dodał "Lewy".

W następnym meczu LM Bayern Monachium podejmie u siebie Dynamo Kijów - 29 września (godz. 21.00).

górski serwis grafika 1200 .jpg
SERWIS SPECJALNY - KAZIMIERZ GÓRSKI

Faza grupowa Ligi Mistrzów potrwa do 7-8 grudnia. Mecze 1/8 finału zaplanowano na luty i marzec 2022. Ćwierćfinały rozegrane zostaną w kwietniu, półfinały na przełomie kwietnia i maja, a finał LM - 28 maja w Sankt Petersburgu.

W ubiegłym sezonie triumfowała londyńska Chelsea.