PolskieRadio24.pl
Mateusz Brożyna 15.09.2021

Liga Mistrzów. Gerard Pique rozczarowany po klęsce na Camp Nou: na tym etapie jesteśmy

Gerard Pique przyznał po przegranym meczu na Camp Nou w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów, że jest rozczarowany postawą drużyny. - Przegraliśmy wysoko, a przecież graliśmy przed własną publicznością. Nie ma się co oszukiwać, to jest bardzo zły wynik - zaznaczył piłkarz Barcelony.
  • Tytułu broni londyńska Chelsea
  • Finał LM zaplanowano na 28 maja w Sankt Petersburgu

Barcelona bez Messiego

Z pewnością nie był to udany mecz Barcelony na Camp Nou. Tym bardziej że "Blaugrana" po raz pierwszy zagrała z Lidze Mistrzów bez Leo Messiego, który przeszedł do Paris Saint-Germain. Podopieczni Ronalda Koemana byli bezsilni w starciu z Bayernem Monachium.

Liga Mistrzów. "To był perfekcyjny dzień". Lewandowski zadowolony po wygranej z Barceloną

Bawarczycy prowadzili już po pierwszej połowie, a dwie bramki po przerwie dołożył Robert Lewandowski, który był jedną z głównych postaci w stolicy Katalonii. Gerard Pique nie miał wątpliwości po spotkaniu w Hiszpanii, że tak właśnie teraz wygląda drużyna, która niedawno straciła prawdziwą legendę Messiego.

- Jeszcze w pierwszej połowie rywalizowaliśmy, ale oni objęli prowadzenie po rykoszecie. Po przerwie skrzydła podcięła nam druga bramka [...] Jestem pewien, że nasza drużyna walczyła i dała z siebie wszystko. Na tym etapie jesteśmy. Mamy świadomość, że przed nami bardzo trudny sezon, ale nie poddamy się i postaramy się nawiązać rywalizację - podkreślił Pique w rozmowie z "Movistar".

"Nie jesteśmy faworytami"

34-letni obrońca zaznaczył, że Barcelona nie jest już w gronie faworytów do wygrania LM. - W tej chwili nie jesteśmy w gronie faworytów, ale to akurat dobrze. Wcześniej tak o nas mówiono i nie sięgnęliśmy po trofeum. W poprzednim sezonie też nikt nie uznawał Chelsea za faworyta. Mimo wysokiej porażki pokazaliśmy się z dobrej strony - dodał Hiszpan.

W następnym meczu LM Barcelona zagra na wyjeździe z Benficą Lizbona - 29 września (godz. 21.00).

Liga Mistrzów: Kamil Piątkowski zadebiutował w elitarnym gronie. Zacięty mecz Salzburga z Sewillą

Faza grupowa Ligi Mistrzów potrwa do 7-8 grudnia. Mecze 1/8 finału zaplanowano na luty i marzec 2022. Ćwierćfinały rozegrane zostaną w kwietniu, półfinały na przełomie kwietnia i maja, a finał LM - 28 maja w Sankt Petersburgu

W ubiegłym sezonie triumfowała londyńska Chelsea.