Paweł Słójkowski 15.09.2021

Liga Mistrzów: Real wygrał rzutem na taśmę. Zawód gwiazd PSG

Real Madryt wygrał 1:0 z Interem Mediolan, zdobywając decydującego gola w samej końcówce spotkania. Środowe mecze Ligi Mistrzów przyniosły ogromne emocje, a starcia Liverpoolu z Milanem czy Manchesteru City i RB Lipsk dały kibicom grad bramek.
  • Manchester City pokonał RB Lipsk aż 6:3
  • Strzelecką formą błysnął też napastnik Ajaksu Sebastien Haller, który zdobył cztery gole w meczu ze Sportingiem
  • Zawiodło natomiast Paris Saint-Germain
Liga Mistrzów: sensacyjna wygrana debiutanta. Sheriff cały czas zaskakuje

W środę w 1. kolejce piłkarskiej Ligi Mistrzów najciekawiej było w grupie A. W barwach Paris Saint-Germain po raz pierwszy razem zagrało trio: Leo Messi-Kylian Mbappe-Neymar.

Paryżanie nie zagrali jednak zgodnie z planem i tylko zremisowali na wyjeździe z Clubem Brugge 1:1 (1:1).

Piłkarze Mauricio Pochettino mieli swoje szanse, ale świetnie w bramce gospodarzy spisywał się Simon Mignolet. Z drugiej strony blisko szczęścia w drużynie z Brugii był Holender Noa Lang.

Dziewięć goli w Manchesterze

Mnóstwo goli padło na Wyspach Brytyjskich - Manchester City wygrał z RB Lipsk 6:3 (3:1), a hat-trickiem popisał się Christopher Nkunku.

W grupie B Liverpool wygrał 3:2 (1:2) z Milanem (wracającym po kilku latach do Champions League), i trzeba przyznać, że było to szalone spotkanie, którego losy zmieniały się kilkukrotnie.

"Rossoneri" do przerwy prowadzili 2:1, m.in. wskutek zmarnowania rzutu karnego przez Mohameda Salaha. Egipcjanin zrehabilitował się tuż po przerwie, a wygraną "The Reds" zapewnił Jordan Henderson.

W drugim spotkaniu tej zaś Atletico Madryt zremisowało z FC Porto 0:0.

Haller jak Lewandowski

W grupie C Besiktas Stambuł przegrał z Borussią Dortmund 1:2 (0:2), a Sporting Lizbona uległ Ajaxowi Amsterdam 1:5 (1:3).

Uwagę zwrócił strzelecki popis Sebastiena Hallera z Ajaksu Amsterdam. 27-letni reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej zdobył cztery gole w wygranej 5:1 wyjazdowej potyczce ze Sportingiem Lizbona. To 16. piłkarz w historii LM, który popisał się podobnym wyczynem. Dwukrotnie uczyli to tylko Robert Lewandowski i Messi.

Rodrygo dał Realowi wygraną

Z kolei Borussia Dortmund pokonała w Stambule Besiktas 2:1. Jedną z bramek dla gości uzyskał Norweg Erling Haaland, król strzelców poprzedniej edycji.

W grupie D doszło do prawdziwego szlagieru - Inter Mediolan przegrał z Realem Madryt 0:1 (0:0) po golu Rodrygo w 90. minucie.

W innym meczu niespodzianka - debiutujący w rozgrywkach Sheriff Tyraspol - czyli mistrz Mołdawii - wygrał z Szachtarem Donieck 2:0 (1:0). Mistrz Mołdawii, który wcześniej wystąpił kilka razy w fazie grupowej Ligi Europy, pozostaje niepokonany w obecnej edycji LM.

W kwalifikacjach rozegrał osiem spotkań, remisując tylko pojedyncze mecze z Crveną Zvezdą Belgrad w 3. i Dinamem Zagrzeb w 4. rundzie.