PolskieRadio24.pl
Mateusz Brożyna 12.10.2021

El. MŚ 2022: Świderski zapewnił wygraną w Tiranie. "Włożyliśmy w ten mecz dużo serducha"

- Cieszę się z tego gola, że pomogłem zespołowi. Włożyliśmy w to spotkanie dużo serducha - powiedział w rozmowie z "TVP Sport" Karol Świderski po meczu w Tiranie. Reprezentacja Polski wygrała z Albanią (1:0) w 8. kolejce eliminacji piłkarskich MŚ 2022. W 78. minucie spotkanie zostało przerwane z powodu skandalicznego zachowania albańskich pseudokibiców. W innych meczach grupy I Anglia zremisowała na Wembley z Węgrami 1:1, a Andora pokonała na wyjeździe San Marino 3:0.
SERWIS SPECJALNY - KAZIMIERZ GÓRSKI

Świderski zdążył odpowiedzieć tylko na jedno pytanie, gdyż w kierunku piłkarza i reportera TVP poleciały butelki. Polak krótko skomentował mecz w Tiranie. - Cieszę się z tego gola, że pomogłem zespołowi. Włożyliśmy w to spotkanie dużo serducha. Cieszymy się z tych punktów - zaznaczył zawodnik PAOK-u.

Chwilę po bramce Karola Świderskiego sędzia Clement Turpin przerwał mecz z powodu skandalicznego zachowania pseudokibiców na stadionie w Tiranie np. rzucania plastikowych butelek na murawę. Francuski arbiter już wcześniej zwracał uwagę delegatowi FIFA na niewłaściwe zachowanie kibiców. Po kilku minutach piłkarze wrócili na boisko.

We wcześniejszym październikowym meczu podopieczni Paulo Sousy pokonali na PGE Narodowym San Marino 5:0. Było to również ostatnie spotkanie Łukasza Fabiańskiego w reprezentacji Polski.

Kolejne mecze Biało-Czerwoni rozegrają w listopadzie - (12.11 z Andorą, godz. 20.45) i na zakończenie eliminacji z Węgrami (15.11, godz. 20.45).

Na dwie kolejki przed końcem eliminacji w tabeli grupy I prowadzi Anglia - 20 pkt, Polska ma 17 punktów, a Albania - 15. Zwycięzca grupy awansuje na przyszłoroczne mistrzostwa świata, a druga drużyna zagra o mundial w barażach.

El. MŚ 2022: skandal w Tiranie. Mecz Albania - Polska przerwany

Eliminacje do MŚ 2022 w Katarze rozpoczęły się w marcu i w Europie potrwają do końca listopada.