PolskieRadio24.pl
Bartosz Goluch 16.10.2021

Ekstraklasa: Wisła Kraków przerwała złą passę. "Biała Gwiazda" wywozi trzy punkty z Zabrza

Wisła Kraków pokonała na wyjeździe Górnik Zabrze 1:0. Jedyną bramkę dla ekipy z Małopolski strzelił Michal Frydrych. Tym samym "Biała Gwiazda" zakończyła serię 3 kolejnych porażek.

Już w 5. minucie po błędzie Kubicy oko w oko z Sandomierskim stanął Piotr Starzyński, ale doświadczony golkiper zatrzymał strzał młodzieżowca i uchronił zabrzan przed wczesną stratą gola. W 16. minucie bliski szczęścia był Alan Uryga, który po rzucie rożnym wygrał pojedynek powietrzny z obrońcą, ale strzelił minimalnie niecelnie.

Górnik doskonałą okazję wypracował sobie w 27. minucie, kiedy po szybkim kontrataku Jesus Jimenez znalazł się sam na sam z Mikolajem Biegańskim - jego potężny strzał leciał jednak wprost w bramkarza "Białej Gwiazdy", a 19-letni golkiper odbił piłkę bez większych problemów.

W pierwszej odsłonie gospodarze mieli jeszcze kilka dogodnych sytuacji. Przed przerwą groźny strzał zdążył oddać jeszcze Kubica, ale i tym razem Biegański był na posterunku. Przewagę optyczną miał Górnik, ale nie przełożyła się ona na wynik i po 45 minutach gry było 0:0.

Chwilę po przerwie prowadzenie nieoczekiwanie objęła Wisła. W 50. minucie gry na strzał z dystansu zdecydował się Michal Frydrych, a po jego uderzeniu piłka odbiła się od jednego z obrońców Górnika i wpadła do siatki obok bezradnego Sandomierskiego.

Okazję na błyskawiczną odpowiedź kilka minut później miał Lukas Podolski, ale po dośrodkowaniu Dadoka źle przyłożył nogę do piłki i nie trafił w bramkę.

W końcówce zabrzanie rzucili się do odrabiania strat i przejęli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Wisła broniła się jednak skutecznie, kilkukrotnie groźnie kontratakując. Ostatecznie to Wiślacy dopisali sobie 3 punkty, dzięki skromnemu zwycięstwu 1:0.

Krakowianie przerwali passę 3 kolejnych porażek i awansowali na 9. miejsce w tabeli, natomiast Górnik spadł na 11. lokatę.

Górnik Zabrze - Wisła Kraków 0:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Michal Frydrych (50).

Żółta kartka - Górnik Zabrze: Adrian Gryszkiewicz.

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów: 15 079.

Górnik Zabrze: Grzegorz Sandomierski - Przemysław Wiśniewski, Rafał Janicki, Adrian Gryszkiewicz - Robert Dadok, Krzysztof Kubica (79. Norbert Wojtuszek), Alasana Manneh, Lukas Podolski, Erik Janza - Piotr Krawczyk (72. Bartosz Nowak), Jesus Jimenez.

Wisła Kraków: Mikołaj Biegański - Serafin Szota, Alan Uryga, Maciej Sadlok, Matej Hanousek - Mateusz Młyński (46. Dawid Szot), Michal Frydrych, Michal Skvarka (92. Nikola Kuveljić), Gieorgij Żukow, Piotr Starzyński (87. Yaw Yeboah) - Felicio Brown Forbes (69. Jan Kliment).