PolskieRadio24.pl
Paweł Słójkowski 19.10.2021

Premier League: zawodnicy uratowali życie kibica? "Piłka nie jest najważniejsza"

Wygrana Tottenhamu 3:2, pierwszy gol Harry'ego Kane'a w tym sezonie Premier League, debiut nowych właścicieli Newcastle na trybunach - w niedzielnym spotkaniu Premier League nie brakowało ciekawych wydarzeń. Najważniejsza była jednak sytuacja, w której piłkarze przyczynili się do uratowania życia kibica.

Tottenham wygrał na wyjeździe z Newcastle 3:2 (3:1) w meczu 8. kolejki piłkarskiej angielskiej Premier League, ale kluczowym momentem meczu było zdarzenie z pierwszej połowy spotkania.

Pod koniec tej odsłony meczu jeden z kibiców Newcastle zasłabł, pozostali fani starali się mu pomóc, jednocześnie apelując o interwencję medyków. Wszystko to zauważyli dwaj piłkarze Tottenhamu Sergio Reguillon i Eric Dier.

Hiszpan pobiegł do sędziego i poinformował go, co się dzieje, Anglik zaś ruszył do ławki medycznej Newcastle i prosił, by ruszyli na pomoc z defibrylatorem. Spotkanie zostało przerwane, zawodnicy udali się do szatni, a sanitariusze przejęli akcję, która uratowała życie mężczyźnie.

Kilka minut później kibic został przetransportowany do szpitala, a już po zakończeniu spotkania Newcastle poinformowało, że fan jest w stanie stabilnym i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

"Piłka nożna nie jest najważniejsza. Szybkiego podejścia do zdrowia" - napisał Sergio Reguilon.

W tabeli Premier League prowadzi londyńska Chelsea z dorobkiem 19 punktów. Punkt mniej ma Liverpool, a dwa punkty do lidera traci Manchester City.