Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
IAR / PAP
Michał Błaszczyk 19.11.2021

Polacy a restrykcje. Waldemar Kraska przedstawił zaskakujące wyniki sondażu

- Wyborcy Prawa i Sprawiedliwości i Platformy Obywatelskiej po równo są przeciwni pewnym restrykcjom. Największa grupa, która jest przeciwna, to są oczywiście osoby, które najczęściej nie chodzą do wyborów i oczywiście zwolennicy Konfederacji - powiedział w rozmowie z TVP wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Wiceszef MZ w TVP1 po raz kolejny informował, że obecnie nie są planowane nowe restrykcje w związku z pandemią i podkreślał konieczność przestrzegania już obowiązujących zasad. Kraska odniósł się też do opinii, że rząd nie chce wprowadzać nowych restrykcji, ponieważ takiemu rozwiązaniu przeciwni są wyborcy Prawa i Sprawiedliwości.

- My zrobiliśmy sondaż, który pokazał, że i wyborcy Prawa i Sprawiedliwości, i Platformy Obywatelskiej po równo są przeciwni pewnym restrykcjom, a największa grupa, która jest przeciwna, to są oczywiście osoby, które najczęściej nie chodzą do wyborów i oczywiście zwolennicy Konfederacji - powiedział.

Wiceminister przypomniał o konieczności przestrzegania podstawowych zasad sanitarnych jak dystans, dezynfekcja, maseczka i zachęcił do szczepień przeciw COVID-19.

Resort przypomni o możliwości szczepienia

Dziś rozpoczęła się akcja Ministerstwa Zdrowia polegająca na wysyłaniu SMS-ów do w pełni zaszczepionych Polaków, informujących o możliwości przyjęcia trzeciej, przypominającej dawki szczepionki przeciw COVID-19. Można ją przyjąć najwcześniej pół roku po pełnym zaszczepieniu.

W rozsyłanych dziś wiadomościach zostanie podana dokładna data, kiedy dana osoba będzie mogła udać się na szczepienie przypominające. Takie komunikaty Ministerstwo Zdrowia wyśle dziś do ponad 12 milionów obywateli. Otrzymają oni powiadomienie także o najwcześniejszym możliwym terminie szczepienia. 3,25 miliona wiadomości trafi też do osób, u których pół roku oczekiwania na dawkę przypominającą już minęło.

Posłuchaj
00:46 ema - spec - plomecka .mp3 W reakcji na rosnącą liczbą zakażeń Europejska Agencja Leków apeluje do mieszkańców Unii o szczepienie się przeciw COVID-19. Eksperci unijnej agencji ubolewają, że są kraje z bardzo niskim odsetkiem osób, które przyjęły preparaty - relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

Dotychczas z możliwości zaszczepienia dawką przypominającą skorzystało 1,6 miliona osób.

Zobacz także: Waldemar Kraska gościem "Salonu politycznego Trójki":

Czytaj także: 

mbl