Jan Kosewski 20.11.2021

PŚ w skokach: Klemens Murańka zakażony koronawirusem

Klemens Murańka zakażony koronawirusem - poinformował na Twitterze Polski Związek Narciarski na godzinę przed rozpoczęciem pierwszych w sezonie zawodów Pucharu Świata w skokach w Niżnym Tagile.

Portal PolskieRadio24.pl przygotował serwis specjalny. Relacje na żywo z konkursów, analizy, wywiady, klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2021/2022 - zapraszamy na stronę skokinarciarskie.polskieradio24.pl.

"Klemens Murańka otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Zawodnik został skierowany na izolację. Pozostali członkowie Kadry Narodowej z negatywnym wynikiem. Reprezentanci Polski wystartują w zawodach Pucharu Świata w Niżnym Tagile" - napisano na Twitterze PZN.

Murańka nie awansował do sobotniego konkursu, zajmując w piątkowych kwalifikacjach 51. miejsce. Wygrał je Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski skoczył najdalej - 135 m i uzyskał zdecydowanie najwyższą notę, wyprzedzając o ponad 10 punktów Słoweńca Anze Laniska oraz o ponad 12 Austriaka Daniela Hubera.

Pozostali reprezentanci Polski zajęli dalsze lokaty: 32. był Jakub Wolny, 36. Dawid Kubacki, 39. Piotr Żyła i 45. Andrzej Stękała. Oprócz Murańki do konkursu nie awansował 56. w kwalifikacjach Stefan Hula.