PolskieRadio24.pl
Jan Kosewski 21.11.2021

PŚ w skokach: śnieżna końcówka i zwycięstwo Graneruda. Pech Kamila Stocha

Halvor Egner Granerud zwyciężył w drugim konkursie w Niżnym Tagile. Do serii finałowej awansowało dwóch Polaków - Piotr Żyła był szesnasty, a Andrzej Stękała - trzydziesty. Kamil Stoch poszybował na 112. metr, co dało mu dopiero 33. pozycję.

Portal PolskieRadio24.pl przygotował serwis specjalny. Relacje na żywo z konkursów, analizy, wywiady, klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2021/2022 - zapraszamy na stronę skokinarciarskie​.polskieradio24.pl

Tak, jak w sobotnich zawodach,  do drugiej serii awansowało dwóch Polaków. Tym razem byli to Piotr Żyła i Andrzej Stękała. Kamil Stoch skoczył zaledwie 112 metrów i zajął 33. miejsce, a Dawid Kubacki - 113,5 metra, co dało mu 35. pozycję.

Z konkursem na tym etapie pożegnał się także Jakub Wolny. 26-latek wylądował na 111. metrze i zajął 44. miejsce.

Nieco bardziej ze swoich mogli być zadowoleni Żyła i Stękała. Pierwszy uzyskał 120,5 metra, drugi - 120 metrów, co dało im kolejno 24. i 27. pozycję.

W drugiej serii Piotrowi Żyle udało się poprawić rezultat. Skok na 122 metry pozwolił mu awansować na 16. miejsce. Andrzej Stękała skoczył natomiast tylko 108,5 metra, przez co spadł na ostatnie miejsce finałowej "30".

Konkurs wygrał Halvor Egner Granerud. Norweg skoczył 134.5 metra w pierwszej serii, a w finale wystarczyły mu zaledwie 122 metry. Miało to związek z trudnymi warunkami, jakie panowały w końcówce, bowiem w Niżnym Tagile padał gęsty śnieg. Podium uzupełnili Karl Geiger i Stefan Kraft.

00:42 11411981_1.mp3 Zdaniem byłego fizjoterapeuty polskiej kadry Rafała Kota Polacy potrzebują nieco więcej czasu, by pokazać pełnię dyspozycji (IAR)

Na drugim miejscu uplasował się Karl Geiger, podium zamyka natomiast Stefan Kraft.

Piotr Żyła kończy rywalizację na 16. miejscu. Andrzej Stękała zajął 30. pozycję.

17:38

Halvor Egner Granerud poszybował na 122. metr. Norweg wygrywa dzisiejszy konkurs!

17:37

Tylko 104,5 metra Jana Hoerla. Austriak spada na 23. pozycję.

17:36

Karl Geiger nowym liderem! Niemiec pofrunął 122,5 metra, lecz w tych warunkach taki rezultat wystarczył.

17:35

Daniel Huber skacze tylko 115,5 metra, przez co spada na 9. pozycję.

17:34

Stefan Kraft nadal pozostaje liderem.

17:27

Po dwudziestu skokach Piotr Żyła jest na 7. pozycji. Andrzej Stękała zamyka stawkę.

17:26

Kolejny krótki skok. Naoki Nakamura ląduje na 112. metrze.

17:25

Tylko 111 metrów - to wynik Daniela Andre Tande. Norwegowi daje to dopiero 13. miejsce.

17:23

Świetna próba Stefana Krafta. 127 metrów, w połączeniu z dobrymi notami, daje Austriakowi pierwszą pozycję.

17:15

Dobry skok Stephana Leyhe. 127 metrów daje Niemcowi pozycję lidera.

17:13

Piotr Żyła skacze 122 metry, co daje mu drugą pozycję.

17:12

Dobra próba Piusa Paschke. Niemiec pofrunął na 123. metr i to on będzie nowym liderem.

17:10

Słaby skok Andrzeja Stękały. Tylko 108,5 metra Polaka.

17:08

Czas na drugą serię, którą rozpoczyna Constantin Schmid. 110,5 metra Niemca.

16:52

W drugiej serii ponownie zobaczymy tylko dwóch Polaków - Piotr Żyła zajął 24. miejsce, a Andrzej Stękała - 27.

Kamil Stoch uplasował się dopiero na 33. pozycji, a Dawid Kubacki - na 35.

Pierwszą serię wygrał Helvor Egner Granerud, a za jego plecami znaleźli się Jan Hoerl i Karl Geiger.

16:47

Pierwszą serię kończy Karl Geiger. Niemiec skacze 126 metrów, co daje mu 3. pozycję.

16:46

Helvor Egner Granerud pofrunął! 134,5 metra Norwega oznacza nowego lidera!

16:44

Tylko 112,5 metra Kamila Stocha. Oznacza to, że prawdopodobnie nie zobaczymy naszego mistrza w drugiej serii...

16:39

Yukiya Sato ratuje honor Japończyków, skacząc 126,5 metra.

16:39

Zła passa Japończyków trwa. Junshiro Kobayashi skacze 108,5 metra i na pewno nie zobaczymy go w drugiej serii konkursu.

16:37

Pocieszającą informacją jest to, że w drugiej serii zobaczymy Andrzeja Stękałę.

16:36

Tylko 113.5 metra reprezentanta Polski, co oznacza 25. pozycję.

16:35

Dawid Kubacki czeka na zielone światło.

16:35

To zdecydowanie zły dzień dla Japończyków. Najpierw dyskwalifikacja Ryoyu Kobayashiego, następnie zły skok Keiichi Sato. Teraz zła próba Daiki Ito, który ląduje za Andrzejem Stękałą. Polak jest pierwszy na "liście oczekujących".

16:33

Daniel Huber skacze 127,5 metra. Jest to najdłuższy skok do tej pory, jednak Austriak nie wyprzedza kolegi z drużyny, Jana Hoerla.

16:29

Słaby skok Marcusa Schiffnera, a to oznacza, że w drugiej serii na pewno zobaczymy Piotra Żyłę!

16:27

Mamy nowego lidera. Jan Hoerl skacze 126.5 metra i wyprzedza Timi Zajca.

16:26

Kolejny z Norwegów, Daniel Andre Tande, skacze 126.5 metra i zajmuje miejsce Forfanga.

16:25

Johann Andre Forfang z niezłą próbą. 125 metrów daje mu 2. pozycję.

16:18

Po dwudziestu skokach Jakub Wolny jest na 16. pozycji, Andrzej Stękała na 9., a Piotr Żyła - 8.

16:16

Piotr Żyła skacze 120,5 metra i ląduje na 7 pozycji.

16:09

Timi Zajc z najdłuższym do tej pory skokiem. 125,5 metra daje mu prowadzenie.

16:07

Słaba próba Jakuba Wolnego. Tylko 111 metrów i 6 miejsce, co oznacza, że prawdopodobnie nie zobaczymy go w drugiej serii.

16:05

Roman Trofimow ląduje na 121 metrze i wyprzedza Stękałę.

16:04

Niezły skok Andrzeja Stękały. 120 metrów daje Polakowi pozycję lidera.

16:01

Zaczynamy! Zmagania rozpoczął Ilmir Hazedtinow z Rosji, skacząc 106,5 metra.

15:51

Ryoyu Kobayashi nie wystąpi w dzisiejszych zmaganiach - Japończyk został zdyskwalifikowany!

15:45

We wczorajszych zawodach do drugiej serii awansowało tylko dwóch Polaków - Kamil Stoch zakończył rywalizację na 5. miejscu, a Dawid Kubacki wylądował na 13. pozycji. W dzisiejszym konkursie liczymy na poprawę formy Biało-Czerwonych.

15:30

W dzisiejszym konkursie zobaczymy pięciu Polaków - Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Andrzeja Stękałę oraz Jakuba Wolnego.

Klemens Murańka nie mógł startować ze względu na pozytywny wynik testu na koronawirusa, a Stefanowi Huli nie udało się wywalczyć kwalifikacji do turnieju głównego.