PolskieRadio24.pl
Jan Kosewski 15.12.2021

Bundesliga: Robert Lewandowski oceniony za mecz VfB Stuttgart - Bayern Monachium. "Udowodnił swoją klasę"

Bayern Monachium pewnie pokonał Stuttgart 5:0 w meczu 16. kolejki Bundesligi. Hat-tricka zaliczył Serge Gnabry, a Robert Lewandowski popisał się dubletem. Świetny występ został doceniony przez niemieckie media.

Bayer Monachium po pierwszych 45 minutach prowadzili "jedynie" 1:0, lecz prawdziwe strzelanie zaczęło się po przerwie. W 69. minucie swój pierwszy wielki moment miał kapitan reprezentacji PolskiRobert Lewandowski doskonale opanował klatką piersiową podanie od Gnabry'ego, wyprzedził obrońcę i trafił do siatki. Było to tysięczne trafienie autorstwa polskich piłkarzy w Bundeslidze.

Już 3 minuty później mieliśmy powtórkę - Gnabry podał do "Lewego", a ten nie zmarnował doskonałej okazji. Tym samym Polak wyrównał rekord Gerda Muellera - podobnie jak Niemiec zapisał na swoim koncie 42 gole w niemieckiej ekstraklasie zdobyte w jednym roku kalendarzowym.

W 74. minucie hat-tricka skompletował Serge Gnabry, a bezradny Stuttgart przegrywał już 0:5. Rozmiary zwycięstwa mistrzów Niemiec mogły być jeszcze bardziej okazałe, ale w kilku sytuacjach gospodarzom sprzyjało szczęście.

Robert Lewandowski i rekordy

Robert Lewandowski w meczu strzelił tysięcznego polskiego gola w Bundeslidze, a poza tym wyrównał kolejny nieprawdopodobny rekord Gerda Muellera. Jego poprzednik od 1972 roku jest rekordzistą  w liczbie bramek (42) strzelonych w jednym roku kalendarzowym.

Świetny występ "Bawarczyków" został oceniony przez niemieckie media. Jako głównych aktorów we wtorkowym spektaklu wskazano Serge Gnabry'ego i Roberta Lewandowskiego.

"Był w ruchu, lecz początkowo brakowało mu konsekwencji. Później udowodnił jednak swoją klasę. Po raz kolejny niesamowicie skuteczny pod bramką" - napisano o polskim napastniku w portalu sport.de, gdzie "Lewy" został oceniony na "1,5".

Na stronie dziennika "Bild" Robert Lewandowski otrzymał notę "2" (wyższą uzyskał tylko Gnabry).

Polskiego snajpera najwyżej ocenił portal tz.de (nota "1").

"Lewandowski początkowo nie miał okazji do zdobycia bramki, później został jednak nagrodzony za swoje zaangażowanie" - czytamy.

Zwycięstwo w Stuttgarcie sprawiło, że Bayer Monachium ma już 9 punktów przewagi nad drugą w tabeli Borussią Dortmund. Gospodarze zachowali 15. lokatę z punktem przewagi nad strefą spadkową.

Robert Lewandowski 2021 rok zakończy meczem z VfL Wolfsburg. Do meczu dojdzie w piątek 17 grudnia o godzinie 20:30. Kapitan reprezentacji Polski w 2021 r. strzelił 68 bramek. Cristiano Ronaldo w najlepszym dla siebie pod tym względem roku miał tylko o jedno trafienie więcej. Rekordzista – Lionelela Messiego trudno na razie dogonić. Zdobywca Złotej Piłki za 2021 rok ma na koncie 93 gole.