Mateusz Brożyna 18.12.2021

Bundesliga: Hertha Berlin pokonała Borussię Dortmund na koniec roku. Bayern Monachium odjeżdża rywalom

Wicelider Bundesligi Borussia Dortmund przegrał na koniec roku z Herthą Berlin (2:3) w meczu 17. kolejki niemieckiej ligi. Na półmetku rozgrywek BVB traci już dziewięć punktów do Bayernu Monachium.
  • Bayern Monachium jest liderem Bundesligi. Obrońcy tytułu zapewnili już sobie mistrzostwo jesieni
  • W meczu na Stadionie Olimpijskim w Berlinie nie zagrał Krzysztof Piątek

Piłkarze Herthy Berlin zdobyli trzy bramki między 51. a 67. minutą. Najpierw wyrównał stan meczu Algierczyk Ishak Belfodil, a następnie dwa razy do siatki trafił Marco Richter. Goście prowadzili do przerwy po golu Juliana Brandta. Wynik spotkania ustalił w 83. minucie Steffen Tigges.

Krzysztof Piątek i Dennis Jastrzembski oglądali mecz z ławki rezerwowych Herthy.

Dzień wcześniej Bayern Monachium pokonał u siebie VfL Wolfsburg 4:0. Jedną bramkę zdobył Robert Lewandowski i pobił jeszcze jeden rekord, kończąc rok z dorobkiem 43 goli w Bundeslidze. O jednego mniej strzelił nieżyjący już Gerd Mueller w 1972 roku. W maju "Lewy" poprawił inny wyczyn słynnego "Bombardiera", zdobywając koronę króla strzelców sezonu 2020/21 z rekordową liczbą 41 bramek.

Polak ma ochotę na siódmą koronę. Prowadzi w klasyfikacji strzelców z dorobkiem 19 bramek, a drugi Czech Patrik Schick z Bayeru Leverkusen ma ich 16.

W tabeli Bundesligi Bayern wyprzedza o dziewięć punktów Borussię oraz o 15 Bayer, który w niedzielę zmierzy się na wyjeździe z SC Freiburg.

piątek
Bayern Monachium 4 - Thomas Mueller 7, Dayot Upamecano 57, Leroy Sane 59, Robert Lewandowski 88