Jan Kosewski 26.12.2021

Premier League: 22 bramki w czterech meczach. Jan Bednarek pokonał Łukasza Fabiańskiego

Jan Bednarek, obrońca reprezentacji Polski i zawodnik Southampton, strzelił gola w spotkaniu 19. kolejki Premier League z West Hamem, w którym występuje Łukasz Fabiański. W hicie pomiędzy Manchester City pokonał Leicester 6:3.

Bednarek trafił do bramki głową w 70. minucie, po dośrodkowaniu Jamesa Warda-Prowse'a z rzutu wolnego. To jego drugi gol w tym sezonie Premier League.

"Święci" wychodzili w tym meczu na prowadzenie trzykrotnie, ale na bramki reprezentanta Norwegii Mohameda Elyounoussiego (8.) i Warda-Prowse'a (61. z rzutu karnego) odpowiedzieli Jamajczyk Michail Antonio (49.) i Algierczyk Said Benrahma (64.).

Zarówno Bednarek, jak i Fabiański rozegrali cały mecz.

W innym niedzielnym spotkaniu lider i obrońca tytułu Manchester City pokonał u siebie po emocjonującym spotkaniu Leicester City 6:3. Gospodarze pewnie prowadzili 4:0 do przerwy po golach Belga Kevina De Bruyne (5.), Algierczyka Riyada Mahreza (14. z karnego), Niemca Ilkaya Guendogana (21.) i Raheema Sterlinga (25. z karnego).

Jednak w drugiej połowie w ciągu 11 minut "Lisy" odrobiły trzy gole. Na listę strzelców wpisali się kolejno James Maddison (55.), Ademola Lookman (59.) i Nigeryjczyk Kelechi Iheanacho (65.). Marzenia o wyrównaniu wybił gościom z głowy hiszpański obrońca "The Citizens" Aymeric Laporte, który głową podwyższył prowadzenie mistrza Anglii (69.). W końcówce wygraną gospodarzy przypieczętował Sterling (87.).

W barwach Norwich City do 75. minuty grał Przemysław Płacheta, ale jego zespół przegrał u siebie z Arsenalem aż 0:5. W innym meczu tej kolejki Tottenham Hotspur pewnie pokonał u siebie lokalnego rywala Crystal Palace 3:0.

W tabeli prowadzi Manchester City, który zgromadził 47 punktów. O sześć mniej zgromadził Liverpool, który rozegrał o jedno spotkanie mniej. Trzecia Chelsea ma 38 "oczek".

W czterech pierwszych spotkaniach 19. kolejki padły 22 bramki. Na niedzielę zaplanowane są jeszcze starcia drużyny Matty'ego Casha Aston VilliChelsea oraz Brighton & Hove Albion Jakuba Modera z Brentfordem. W poniedziałek Newcastle United podejmie Manchester United.

Z powodu licznych przypadków infekcji COVID-19 przełożone zostały mecze Liverpoolu z Leeds United, Wolverhampton Wanderers z Watfordem i Burnley z Evertonem.