PolskieRadio24.pl
Jan Kosewski 22.01.2022

Ligue 1: Lens przegrywa u siebie z Marsylią. Konkurent Milika z bramką

Marsylia pokonała Lens 2:0 w wyjazdowym meczu 22. kolejki Ligue 1. 90 minut w drużynie gospodarzy rozegrał Przemysław Frankowski, a Arkadiusz Milik obejrzał mecz z ławki rezerwowych.

Spotkanie w Lens rozpoczęło się z Przemysławem Frankowskim w wyjściowym składzie gospodarzy. Arkadiusz Milik zasiadł na ławce rezerwowych. Przed meczem ciężko było o wskazanie faworyta, gdyż obie drużyny celują w awans do europejskich pucharów w kolejnej kampanii.

Pierwsza połowa przebiegła pod znakiem nieznacznej dominacji ekipy gości. W 32. minucie Facundo Medina faulował w polu karnym Matteo Guendouziego, co poskutkowało podyktowaniem "jedenastki". Do piłki podszedł Dimitri Payet, który pewnie pokonał Wuilkera Farineza i wyprowadził Marsylię na prowadzenie.

Jeszcze przed przerwą piłkarze Lens próbowali odrobić stratę. Pau Lopes obronił podcięty strzał Wesleya Saida, który znalazł się z golkiperem gości sam na sam.

Druga połowa należała już do bardziej wyrównanych. W 55. minucie gospodarze byli bliscy wyrównania po rzucie rożnym, jednak w ostatniej chwili futbolówkę wybił Matteo Guendouzi

W 66. minucie mogła paść druga bramka dla gości, lecz uderzenie Payeta obronił dobrze dysponowany Farinez. W 75. minucie Arkadiusz Milik przekonał się o hierarchii panującej w Marsylii, bowiem musiał obserwować wejście na boiska nowego nabytku, napastnika Cedrica Bakambu. Kongijczyk już po dwóch minutach udowodnił swoją wartość, bowiem przypieczętował zwycięstwo gości.

Marsylia znajduje się na drugiej lokacie w tabeli Ligue 1 z 40 punktami na koncie. O 7 oczek mniej ma Lens, które jest siódme.

Lens 0:2 Marsylia