PolskieRadio24.pl
Bartosz Goluch 05.02.2022

Ekstraklasa: pewne zwycięstwo Lechii Gdańsk. Trwa fatalna passa Śląska Wrocław

Lechia Gdańsk pokonała 2:0 Śląsk Wrocław w ostatnim sobotnim meczu piłkarskiej Ekstraklasy. Ekipa z Pomorza awansowała na 3. miejsce w tabeli, natomiast przyjezdni przedłużyli passę przegranych meczów z rzędu do czterech.

Wynik spotkania w 22. minucie gry otworzył Kałuziński, który najlepiej odnalazł się w zamieszaniu, jakie powstało w polu karnym Śląska po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Kilka minut później na stadionie w Gdańsku pojawiła się prawdziwa "zadyma" - kibice Lechii odpalili środki pirotechniczne, a widoczność na murawie zrobiła się mocno ograniczona. Po krótkiej przerwie rywalizację wznowiono, ale w grze obu drużyn fajerwerków brakowało.

W 45. minucie Śląsk, który radził sobie bardzo kiepsko w ataku, miał świetną okazję do wyrównania - najpierw Kuciak obronił groźny strzał Piaseckiego, po chwili dobijał jeszcze Pich, ale mimo pustej bramki uderzył z dala od celu.

Na początku drugiej odsłony to Lechia zaatakowała. W 49. minucie po nieudanym piąstkowaniu Szromnika zza pola karnego uderzał Conrado, a jego strzał próbował dobić Ceesay, ale trafił w poprzeczkę. "Lechiści", podobnie jak w przypadku pierwszej bramki, drugie trafienie zanotowali po rzucie rożnym. Dośrodkował Durmus, a obrońcę Śląska wyprzedził Nalepa i w 58. minucie z bliska wpakował piłkę do siatki.

W 71. minucie jedną z niewielu okazji stworzył sobie Śląsk - po centrze Jastrzembskiego w słupek trafił Quintana. Po chwili były gracz Herthy Berlin sam znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali, ale podopieczni Jacka Magiery nie zdołali strzelić honorowej bramki. Z kolei Lechia stworzyła sobie jeszcze dwie dobre okazje do podwyższenia wyniku, ale dwukrotnie spudłował wprowadzony w końcówce Zwoliński.

Trzy punkty w meczu ze Śląskiem "wywindowały" Lechię na 3. miejsce w Ekstraklasie. Ekipa z Wrocławia plasuje się na 10. lokacie.

Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Jakub Kałuziński (22-głową), 2:0 Michał Nalepa (58).

Żółta kartka - Śląsk Wrocław: Szymon Lewkot, Krzysztof Mączyński.

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów: 6 431.

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - David Stec, Mario Maloca, Michał Nalepa, Conrado - Joseph Ceesay (81. Filip Koperski), Jarosław Kubicki, Jakub Kałuziński (76. Jan Biegański), Maciej Gajos (76. Marco Terrazzino), Ilkay Durmus (87. Rafał Pietrzak) - Flavio Paixao (87. Łukasz Zwoliński).

Śląsk Wrocław: Michał Szromnik - Łukasz Bejger, Wojciech Golla, Diogo Verdasca - Patryk Janasik (82. Jakub Iskra), Szymon Lewkot (64. Krzysztof Mączyński), Petr Schwarz, Dino Stiglec (64. Marcel Zylla) - Robert Pich (64. Caye Quintana), Fabian Piasecki (82. Adrian Łyszczarz), Dennis Jastrzembski.

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
18. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 19 3 6 10 22-33 15 -11
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze