PolskieRadio24.pl
Bartosz Goluch 16.02.2022

La Liga: Atletico przegrywa z ostatnim zespołem w tabeli. Pierwsza czwórka odjeżdża "Rojiblancos"

Atletico Madryt uległo 0:1 zamykającemu tabelę hiszpańskiej ekstraklasy Levante. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 54. minucie pomocnik ekipy "Granotes" Gonzalo Melero.

Atletico po raz kolejny miało ogromne problemy w ofensywie - podopieczni Diego Simeone przez 90 minut oddali tylko jeden celny strzał na bramkę gospodarzy i ponieśli siódmą porażkę w tym sezonie La Liga. Niespodziewana porażka sprawiła, że "Rojiblancos" oddalili się od pierwszej czwórki, która ma zapewniony udział w Lidze Mistrzów. Po 24. kolejkach obrońcy tytułu zajmują 5. lokatę z 39 punktami na koncie. Tyle samo "oczek" ma czwarta Barcelona, która rozegrała o jedno spotkanie mniej.

Z kolei dla Levante było to dopiero drugie zwycięstwo w tym sezonie hiszpańskiej ekstraklasy. Drużyna spod Walencji ma na koncie zaledwie 14 punktów i traci do lokaty dającej utrzymanie w lidze aż 10 "oczek".`

W tabeli La Liga prowadzi Real Madryt. "Królewscy" o cztery punkty wyprzedzają drugą Sevillę i o 11 trzeci Betis. Zamykająca najlepszą czwórkę Barcelona do lidera traci 15 punktów.