Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
PAP
Jan Kosewski 03.03.2022

Zagraniczni piłkarze opuszczają Krasnodar. Co z Grzegorzem Krychowiakiem?

Ośmiu zagranicznych piłkarzy opuszcza FK Krasnodar, aby móc mieszkać i trenować poza Rosją. Klub poinformował, że ich kontrakty są tylko zawieszone, a nie rozwiązane. W tym gronie nie ma na razie Grzegorza Krychowiaka.

>>> Rosyjska inwazja na Ukrainę [RELACJA]

Inwazja Rosji na Ukrainę trwa od 24 lutego. Agresorzy obecnie próbują zdobyć stolicę kraju - Kijów. 


Klub zaznaczył, że ośmiu piłkarzy, w tym były reprezentant Francji Remy Cabella i szwedzki skrzydłowy Viktor Claesson, poprosiło o zawieszenie ich kontraktów, ale nie o anulowanie. Mogą więc opuścić Rosję i trenować gdzie indziej.

"FK Krasnodar na prośbę zawodników zawiesił kontrakty, chodzi o następujących graczy: Wanderson, Kaio Fernando, Eric Bootheim, Cristian Ramirez, Junior Alonso, Jhon Cordoba, Viktor Claesson i Remy Cabella. Piłkarze opuścili siedzibę klubu i będą trenować samodzielnie, a ich kontrakty pozostają ważne" - napisano w oświadczeniu.

Media, m.in. rosyjskie, od kilku dni informują, że Grzegorz Krychowiak również chce odejść z klubu. Według Match TV pomocnik Krasnodaru i reprezentacji Polski zamierza opuścić Rosję. Zawodnik negocjuje z klubem rozwiązanie obecnego kontraktu, który obowiązuje do czerwca 2024 roku. 32-letni Krychowiak dołączył do obecnego zespołu z Lokomotiwu latem 2021 roku.

W środę rosyjski klub opuścił trener Daniel Farke, po ledwie półtoramiesięcznej współpracy.

Klub poinformował w środę, że doszedł z Farke "do porozumienia ws. rozwiązania kontraktu za porozumieniem stron". Wraz z niemieckim szkoleniowcem odejdzie trzech jego asystentów.

Farke, który ten sezon rozpoczął jako szkoleniowiec angielskiego Norwich City, pracował w Krasnodarze tylko siedem tygodni i nie zdołał poprowadzić w żadnym oficjalnym spotkaniu, gdyż najpierw w lidze rosyjskiej była zimowa przerwa, a pierwszy po niej mecz został odwołany z powodu zamknięcia lotniska w Krasnodarze po rozpoczęciu inwazji Rosji na Ukrainę.

Polskie Radio udostępniło w swoich kanałach internetowych sygnał publicznego ukraińskiego radia. Dzięki temu przebywający w Polsce obywatele Ukrainy mogą słuchać, w prostszy sposób, programu radiowego w swoim języku.

Czytaj także: