Paweł Majewski 06.03.2022

Serie A: Krzysztof Piątek nie traci skuteczności. Kolejny gol Polaka

Piłkarz Fiorentiny Krzysztof Piątek zdobył bramkę w niedzielnym meczu 28. kolejki włoskiej ekstraklasy, w którym jego zespół zremisował u siebie z Hellasem Verona 1:1.
  • Krzysztof Piątek trafił w Serie A po raz trzeci w sezonie. W dorobku ma też trzy gole w Pucharze Włoch
  • Fiorentina w styczniu wypożyczyła polskiego napastnika z Herthy Berlin

To trzeci ligowy gol Polaka, a szósty ogólnie dla "Violi", do której jest wypożyczony od stycznia z Herthy Berlin. Trzykrotnie trafiał też w rozgrywkach Pucharu Włoch.

Krzysztof Piątek, który grał do 71. minuty, dał prowadzenie gospodarzom w dziesiątej po tym, jak piłka dotarła do niego w polu karnym po zablokowanym przez obrońców Verony strzale Francuza Jonathana Ikone. Dziesięć minut później do wyrównania doprowadził z rzutu karnego Gianluca Caprari.

Fiorentina, która rozegrała w lidze na razie 27 spotkań, ma 43 punkty i zajmuje ósme miejsce w tabeli. Hellas Verona ma o dwa "oczka" mniej i jest dziewiąty, ale ma za sobą 28 meczów.

Liderem Serie A jest Inter Mediolan - 58 pkt po 27 występach.