PolskieRadio24.pl
Jan Kosewski 07.03.2022

Premier League: Tottenham gromi Everton. Drużyna Lamparda blisko strefy spadkowej

Tottenham pokonał Everton 5:0 w meczu 28. kolejki Premier League. Porażka sprawia, że drużyna prowadzona przez Franka Lamparda spadła na 17. lokatę w tabeli.

Podopieczni Antonio Conte musieli zgarnąć komplet punktów, by pozostać w wyścigu o pierwszą "czwórkę", która premiowana jest awansem do Ligi Mistrzów. Pierwsza połowa przebiegła pod znakiem totalnej dominacji "Kogutów". Strzelanie w 14. minucie rozpoczął... Michael Keane. Obrońca Evertonu niefortunnie odbił futbolówkę po płaskim dośrodkowaniu Ryana Sessegnona, a ta minęła bezradnego Jordana Pickforda

Chwilę później było już 2:0. Son otrzymał podanie od Dejana Kulusevskiego i pewnie pokonał golkipera "The Toffees", który w tej sytuacji mógł zachować się znacznie lepiej. Jeszcze przed przerwą Matt Doherty zagrał piłkę do Harry'ego Kane'a, który znalazł się sam na sam z Pickfordem i podwyższył prowadzenie gospodarzy. Sędzia musiał jeszcze sprawdzić, czy Anglik nie był na spalonym, jednak ostatecznie gola uznano.

Po przerwie nic nie zmieniło się w grze podopiecznych Franka Lamparda, którzy nie byli w stanie oddać ani jednego celnego strzału na bramkę Llorisa. Na początku drugiej połowy na murawie pojawił się Sergio Reguilon. 38 sekund później hiszpański obrońca celebrował zdobycie czwartej bramki dla Spurs.

W 56. minucie Matt Doherty ponownie asystował przy trafieniu Harry'ego Kane'a, który popisał się wzorowym wykończeniem. Dublet w spotkaniu z Evertonem spowodował, że angielski snajper ma na swoim koncie już 176 bramek w Premier League. Tym samym wyprzedził on legendarnego Thierry'ego Henry.

Tottenham 5:0 Everton