PolskieRadio24.pl
Mateusz Brożyna 08.03.2022

Liga Mistrzów: Bayern zdeklasował Salzburg. Lewandowski show na wagę ćwierćfinału

Bayern Monachium pewnie awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów po wygranej w drugim meczu z FC Salzburg 7:1 (8:2 w dwumeczu). W drugiej wtorkowej parze Liverpool przegrał u siebie z Interem Mediolan (0:1) i zapewnił sobie grę w kolejnej fazie Champions League po wygranej w pierwszym spotkaniu (2:0).
  • Chelsea broni tytułu broni.
  • Losowanie kolejnej fazy LM zaplanowano na 18 marca.
  • Finał Ligi Mistrzów odbędzie się 28 maja na Stade de France w Paryżu. Pierwotnie miał się odbyć w Sankt Petersburgu, ale z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę UEFA zdecydowała się odebrać finał Rosjanom.

Bayern Monachium - FC Salzburg. Robert Lewandowski z najszybszym hat trickiem w Lidze Mistrzów

W pierwszym meczu piłkarze Bayernu Monachium zremisowali na wyjeździe z Salzburgiem 1:1, choć do końca mieli problemy z doprowadzeniem do wyrównania na terenie rywala.

Na Allianz Arenie to gospodarze byli faworytem, aczkolwiek Bawarczycy nie mieli za sobą dobrego weekendu. W Bundeslidze zremisowali przed własną publicznością z Bayerem Leverkusen 1:1, mimo przewagi i kilku okazji na zdobycie większej liczby bramek.

Lepszego początku gospodarze nie mogli sobie wymarzyć. Już po 23 minutach gospodarze prowadzili 3:0 po hat tricku Roberta Lewandowskiego. Dwa pierwsze gole kapitan reprezentacji Polski strzelił z rzutu karnego - w 12. i 21. minucie. Oba po faulu na napastniku Bayernu Monachium. W 23. minucie "Lewy" zdobył bramkę z akcji.

Nie był to koniec koncertu podopiecznych Juliana Nagelsmanna. Jeszcze w 31. minucie po ładnej akcji Kingsleya Comana, wynik podwyższył Serge Gnabry. Po pół godziny gry monachijczycy prowadzili już 4:0 i 5:1 w dwumeczu, pewnie pieczętując awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Do końca pierwszej połowy kibice zgromadzeni na Allianz Arenie nie zobaczyli więcej goli. Bayern pewnie prowadził z Salzburgiem 4:0.

Bayern Monachium w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Blamaż Salzburga

W drugiej połowie na boisku pojawił się drugi reprezentant Polski Kamil Piątkowski, który w drużynie Salzburga zmienił Oumara Soleta.

Bawarczycy nadal naciskali na gości, co opłaciło się w 54. minucie. Leroy Sane zagrywał do Thomasa Muellera, a ten pięknym uderzeniem w prawą stronę bramki dobija podopiecznych Matthiasa Jaissle'a.

W 71. minucie Salzburg stworzył sobie dogodną sytuację, którą wykorzystał Maurits Kjaergaard, pewnie pokonując Manuela Neuera. W dwumeczu było... 6:2.

Jeszcze na kilka minut przed końcem meczu w Monachium Mueller zdobył drugą bramkę. Chwilę po nim na listę strzelców wpisał się Sane, pieczętując ostateczny wynik 7:1.

W drugim wtorkowym meczu Liverpool przegrał na Anfield Road z Interem Mediolan (0:1) i awansował co ćwierćfinału LM. W pierwszym spotkaniu "The Reds" wygrali 2:0.

Od początku występów w LM Robert Lewandowski ma już 83 bramki. W klasyfikacji wszech czasów ustępuje tylko Portugalczykowi Cristiano Ronaldo - 140 oraz Argentyńczykowi Lionelowi Messiemu - 125.

Losowanie par 1/4 i 1/2 finału LM zaplanowano na 18 marca.

Finał Ligi Mistrzów ma zostać rozegrany 28 maja w Sankt Petersburgu.

1/8 finału Ligi Mistrzów:

Bayern Monachium - FC Salzburg 7:1 (4:0) | 8:2 w dwumeczu

Bramki: R. Lewandowski - 13, 22 (rzut karny), 23, S. Gnabry - 31, T. Mueller - 54, 83, M. Kjaergaard - 70, L. Sane - 86

Sędzia: Clément Turpin (Francja)

Bayern: Neuer (C) – Pavard, Suele (Nianzou), Lucas Hernández (Upamecano) – Gnabry (B. Sarr), Kimmich, Musiala (Roca), Coman (Choupo-Moting) – Mueller, Sané – Lewandowski

Salzburg: Koehn – Kristensen, Solet (Piątkowski), Woeber, Ulmer (C) – Capaldo, Camara (Tijani), Seiwald (Sučić) – Aaronson – Adamu (Kjaergaard), Adeyemi (Šeško)