PolskieRadio24.pl
Mateusz Brożyna 12.03.2022

Ekstraklasa: Cracovia uciekła spod topora. Pogoń Szczecin zremisowała w Krakowie

W ostatnim sobotnim meczu 25. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy Cracovia zremisowała u siebie z liderem rozgrywek Pogonią Szczecin 1:1. Obie bramki padły w doliczonym czasie gry, po tym jak sędzia musiał na chwilę przerwać spotkanie z powodu pseudokibiców gospodarzy.
  • Liderem Ekstraklasy jest Pogoń Szczecin
  • Tytułu broni Legia Warszawa
  • We wcześniejszych sobotnich meczach 25. kolejki Ekstraklasy Warta Poznań pokonała u siebie Górnik Zabrze 2:1, z kolei Piast Gliwice wygrał z Lechią Gdańsk 1:0

Po dwóch porażkach z rzędu Cracovia chciała się zrehabilitować przed własną publicznością. Podopieczni trenera Jacka Zielińskiego podejmowali aktualnego lidera Ekstraklasy Pogoń Szczecin, który w ostatniej kolejce rozbił u siebie Radomiaka Radom.

Już w 4. minucie po ładnej akcji Kamila Grosickiego goście mogli wyjść na prowadzenie. Były zawodnik West Bromwich Albion zagrywał do Rafała Kurzawy, ale ten pomylił się z bliskiej odległości.

Chwilę później "Pasy" mogły skutecznie odpowiedzieć. Piłkę otrzymał Jewhen Konoplanka, który przymierzył w kierunku bramki "Portowców", ale na posterunku był Dante Stipica.

Gospodarze nie zwalniali tempa i cały czas szukali okazji, by zaskoczyć przyjezdnych. Z dystansu próbował Duńczyk Mathias Hebo Rasmussen, ale ponownie dobrze spisał się golkiper szczecinian.

Do przerwy żadna z drużyn nie była w stanie zagrozić rywalowi.

W drugiej połowie obraz gry zbytnio nie uległ zmianie. Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry sędzia Jarosław Przybył, musiał przerwać mecz z powodu pseudokibiców Cracovii, którzy próbowali zniszczyć ogrodzenie i przedostać się do fanów Pogoni Szczecin. Sytuację załagodził trener gospodarzy Jacek Zieliński, który podszedł do sektora zajętego przez sympatyków "Pasów". Chwilę później arbiter wznowił spotkanie.

Na pierwszą bramkę w tym spotkaniu kibice musieli czekać do ostatnich sekund. W doliczonym czasie gry po jednej z akcji Piotr Parzyszek dogrywał do Sebastiana Kowalczyka, a 23-letni pomocnik pewnym uderzeniem nie dał szans Karolowi Niemczyckiemu.

Szczęście drużyny Kosty Runjaicia nie trwało długo. Trzy minuty po stałym fragmencie gry strzałem głową rezultat wyrównał Rivaldo Junior.

Po meczu w Krakowie Pogoń Szczecin zachowała pozycję lidera Ekstraklasy. "Portowcy" mają dwa punkty przewagi nad Rakowem Częstochowa i Lechem Poznań - obie ekipy po 48 pkt. Zespoły swoje mecze rozegrają w niedzielę i poniedziałek. Cracovia po remisie awansowała o jedno miejsce w tabeli - obecnie jest dziewiąta.

Cracovia - Pogoń Szczecin 1:1 (0:0)

Bramki: S. Kowalczyk - 90+2, Rivaldo Junior - 90+5

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Cracovia: Karol Niemczycki - Cornel Rapa, Matej Rodin, Virgil Ghita - Sergiu Hanca, Mathias Hebo Rasmussen, Karol Knap (84. Luis Rocha), Kamil Pestka - Pelle van Amersfoort, Jakub Myszor (90+3 Rivaldinho), Jewhen Konoplianka (79. Michał Rakoczy)

Pogoń: Dante Stipica - Jakub Bartkowski, Igor Łasicki, Kostas Triantafyllopoulos, Luis Mata - Rafał Kurzawa (90. Piotr Paryszek), Mateusz Łęgowski (90. Mariusz Fornalczyk), Damian Dąbrowski, Kamil Drygas (67. Wahan Biczachczjan), Kamil Grosicki (67. Jean Carlos) – Luka Zahovic (80. Sebastian Kowalczyk)

00:25 pestka.mp3 Kamil Pestka (Cracovia): chcieliśmy ten mecz wygrać (IAR)
00:47 łasicki.mp3 Zdaniem Igora Łasickiego (Pogoń), gol dla Cracovii nie powinien zostać uznany (IAR)
00:17 jacek zieliński.mp3 Jacek Zieliński (trener Cracovii): słowa uznania dla chłopaków (IAR)

niedziela, 13 marca
Jagiellonia Białystok - Wisła Płock (12.30)
Śląsk Wrocław - Radomiak Radom (15.00)
Wisła Kraków - Lech Poznań (17.30)

poniedziałek, 14 marca
Raków Częstochowa - Stal Mielec (18.00)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
18. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 24 5 7 12 25-41 22 -16
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze