PolskieRadio24.pl
Jakub Pogorzelski 13.03.2022

Ekstraklasa: Jagiellonia wciąż bez zwycięstwa. Udany debiut Pavola Stano

Nowy trener Wisły Płock Pavol Stano, zaliczył udany sentymentalny powrót do Białegostoku. Jego nowy klub wygrał 1:0 z Jagiellonią, z którą Słowak jako piłkarz w 2010 roku sięgnął po Puchar Polski.

Goście pod wodzą nowego trenera szybko wyszli na prowadzenie. Już w 5. minucie po akcji prawym skrzydłem Kristiana Vallo i niskim dośrodkowaniu, między obrońców Jagiellonii a bramkarza wbiegł Marko Kolar, który strzelił swojego trzeciego gola w sezonie.

Eksperymentalne ustawienie Jagiellonii od początku wykorzystywali "Nafciarze". Raz za razem ataki prawą stroną prowadził Vallo, wykorzystując defensywne mankamenty wystawionego na wahadle Fiodora Cernycha.

W momencie zakończenia pierwszej połowy najlepszą wiadomością dla białostockich kibiców był wynik - gospodarze, przegrywając dużo wyżej, nie mogliby mieć do nikogo pretensji.

Trener Piotr Nowak w przerwie dokonał aż trzech zmian, lecz Wisła szybko mogła podwoić prowadzenie, dwie okazje zmarnował jednak Damian Michalski, spudłował też Vallo. Bohaterem Żółto-Czerwonych został Zlatan Alomerović, fantastycznie spisujący się w bramce.

Ożywienie do ofensywnej gry Jagiellonii wprowadził jeden z rezerwowych, Narek Grigorjan. Akcje nowego nabytku "Jagi" mogły się podobać, choć wciąż to goście byli zespołem lepszym.

W doliczonym czasie gry Jagiellonia miała nadzieję na rzut karny, lecz sędzia po analizie VAR nie podyktował rzutu karnego za zagranie Damiana Zbozienia.

Mecz zakończył się wynikiem 0:1, Jagiellonia nie wygrała już czwartego kolejnego meczu w Ekstraklasie.

00:17 Alomerovic.mp3 Serbski bramkarz Jagiellonii Zlatan Alomerović przyznał, że to nie było dobre spotkanie jego zespołu (IAR)

Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Marko Kolar (5)

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)

Jagiellonia: Zlatan Alomerovic – Tomas Prikryl, Michał Pazdan, Miłosz Matysik, Taras Romanczuk, Fedor Cernych (69. Radosław Zyśk), Przemysław Mystkowski (77. Maciej Twarowski), Michał Nalepa (46. Bartłomiej Wdowik), Karol Struski, Martin Pospisil (46. Paweł Olszewski), Filip Piszczek (46. Narek Grigorjan)

Wisła: Krzysztof Kamiński – Kristian Vallo (90+2. Dusan Lagator), Damian Zbozień, Damian Michalski, Piotr Tomasik, Anton Krywociuk, Mateusz Szwoch (76. Damian Rasak), Dominik Furman, Radosław Cielemęcki (76. Fryderyk Gerbowski), Rafał Wolski (84. Patryk Tuszyński), Marko Kolar (84. Filip Lesniak)

00:25 Stano.mp3 Wisłę po raz pierwszy poprowadził nowy trener Pavol Staňo (IAR)