PolskieRadio24.pl
Bartosz Goluch 19.03.2022

Premier League: Mateusz Klich kontuzjowany. Wielkie emocje w meczu Leeds

Mateusz Klich przedwcześnie opuścił boisko w wygranym 3:2 meczu Leeds United z Wolverhampton Wanderers. Polak zderzył się z obrońcą "Pawi" Robinem Kochem i z obrażeniami twarzoczaszki zszedł z boiska w doliczonym czasie pierwszej połowy meczu.

Pocieszający jest fakt, że pomocnik reprezentacji Polski opuścił murawę o własnych siłach. Na szczęście Klich nie doznał poważnego urazu, ale po meczu z Wolves Polak bardziej przypominał poobijanego zawodnika MMA niż piłkarza.

Niezależnie od stanu zdrowia Klich nie stawi się na najbliższym zgrupowaniu reprezentacji Polski. Selekcjoner Czesław Michniewicz nie uwzględnił go w liście powołanych, ponieważ 31-latek w el. MŚ 2022 jest zawieszony za kartki i nie mógłby zagrać w finale baraży.

Ból po zderzeniu z Kochem z pewnością nieco uśmierzyło zwycięstwo, które Leeds odniosło w drugim meczu z rzędu. Gola na wagę cennych trzech punktów w doliczonym czasie drugiej połowy strzelił Luke Ayling. Wygrana w Wolverhampton jest szczególnie cenna, ponieważ gracze "Pawi" zdołali odrobić dwubramkową stratę, z którą schodzili na przerwę.

Dzięki zwycięstwu w piątkowym meczu Leeds oddaliło się od strefy spadkowej na 4 punkty. Ekipa Mateusza Klicha zajmuje 16. miejsce w Premier League, wyprzedzając Everton, Watford, Burnley oraz Norwich.