Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
IAR
Michał Chodurski 06.01.2011

Jest 85, będzie jeszcze więcej

Na platformie moje.polskieradio.pl już wkrótce powstaną nowe kanały tematyczne.
Strona internetowa http:moje.polskieradio.plStrona internetowa http://moje.polskieradio.plPolskie Radio

Obecnie jest ich 85. To spełnienie wcześniejszej obietnicy danej słuchaczom w roku jubileuszu - 85 kanałów tematycznych na 85-lecie Polskiego Radia.

- Zbiory Polskiego Radia są tak bogate, że planowane są kolejne propozycje dla naszych słuchaczy - zapowiada Andrzej Mietkowski - dyrektor portalu polskieradio.pl. Podkreśla, że projekt moje.polskieradio.pl pchnął w Polskim Radiu sprawę cyfryzacji nagrań.

- Archiwa są przepastne, ale nie było do tej pory takiego wiodącego projektu, który by w sposób uporządkowany kazał te treści cyfryzować wraz z opisami i udostępniać użytkownikom. Portal daje te możliwości nieograniczone - tłumaczy Mietkowski.

Projekt Polskiego Radia moje.polskieradio.pl to jest 85 kanałów tematycznych w Internecie opartych na zasobach publicznej radiofonii. Strona Moje.polskieradio.pl jest podzielona na dwie kategorie: „Słowo” oraz „Muzyka”. Wśród kanałów znajdą się m.in.: Polskie Radio 24 - informacyjne radio internetowe, „Zabawy z językiem”, „Zapiski ze współczesności”, "Kosmos", "Klub odkrywców", „Koncerty w Trójce”, „Przeboje Lata z Radiem” czy „Wywiady” przeprowadzone przez znanych dziennikarzy Polskiego Radia.

Cztery ostatnio dodane kanały tematyczne to "Polski top Wszech Czasów" czyli zbiór najlepszych polskich piosenek wybranych przez słuchaczy Programu Trzeciego, folkowy kanał "Muzyka Źródeł", poświęcony operze kanał "Słynne głosy i wielkie interpretacje” przygotowany przez wybitnego znawcę opery Piotra Nędzyńskiego i kanał „GH+” z trójkową audycją Grzegorza Hoffmana pod tym samym tytułem.

Już w przyszłym tygodniu Polskie Radio udostępni około 10 tysięcy archiwalnych dźwięków Radia Wolna Europa i innych rozgłośni nadających przed 1989 rokiem do Polski. W tym celu w portalu Polskiego Radia uruchomiony zostanie specjalny serwis internetowy „Radia Wolności”. W związku z udostępnieniem, na niespotykaną dotychczas skalę, materiałów z archiwum Rozgłośni Polskiej RWE, 13 stycznia, pod patronatem Portalu Polskiego Radia, odbędzie się konferencja z udziałem zagranicznych gości - dawnych szefów i dziennikarzy kierujących programem Rozgłośni Polskiej RWE, sekcji polskich BBC, Radia France Internationale i Deutsche Welle. W konferencji uczestniczyć będą również byli pracownicy Radia Solidarność.

mch