PolskieRadio24.pl
Jan Kosewski 03.04.2022

Ekstraklasa: Legia Warszawa pnie się w górę tabeli. Lechia z porażką na Łazienkowskiej

Legia Warszawa pokonała Lechię Gdańsk 2:1 w meczu 27. kolejki Ekstraklasy. Bramki dla "Wojskowych" strzelili Paweł Wszołek i Tomas Pekhart. Komplet punktów sprawił, że mistrzowie Polski awansowali na 10. lokatę w tabeli.

Pierwsza połowa przebiegła pod znakiem totalnej dominacji gospodarzy. Dusan Kuciak od początku miał ręce pełne roboty, a po 20. minutach posiadanie piłki "Wojskowych" oscylowało w okolicach 70 procent.

W 29. minucie gry Paweł Wszołek otrzymał podanie ze środka pola, ograł Mario Malocę i wyprowadził Legię na prowadzenie. Chwilę później mogło być już 2:0, jednak strzał Josue odbił się od słupka. Jeszcze przed przerwą zespół z Łazienkowskiej miał okazję do podwyższenia prowadzenia, jednak świetnie dysponowany był golkiper Lechii

W drugiej połowie do głosu doszła ekipa gości, jednak nie udawało się tego zamienić na bramkę wyrównującą. Wręcz przeciwnie - to Legia strzeliła drugiego gola w meczu, kiedy po dograniu Pawła Wszołka głową uderzył Tomas Pekhart.

Drużyna z Gdańska jednak nie odpuszczała i za wszelką cenę próbowała złapać kontakt z rywalem. Udało się w 83. minucie - po zamieszaniu w polu karnym "Wojskowych" do futbolówki dopadł Łukasz Zwoliński, który wpakował ją do siatki.

00:43 Vuković.mp3 Trener Legii Serb Aleksandar Vuković chwali swój zespół (IAR)

Legia ostatecznie utrzymała prowadzenie. Komplet punktów oznacza awans na dziesiątą lokatę w tabeli Ekstraklasy. To było szóste zwycięstwo "Wojskowych" w siedmiu ostatnich potyczkach ligowych.

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Paweł Wszołek (29), 2:0 Tomas Pekhart (65-głową), 2:1 Łukasz Zwoliński (83)

Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław)

Legia: Richard Strebinger - Mattias Johansson, Lindsay Rose, Mateusz Wieteska, Artur Jędrzejczyk - Paweł Wszołek (69. Lirim Kastrati), Bartosz Slisz, Patryk Sokołowski (84. Jurgen Celhaka), Josue (90+1. Rafael Lopes), Maciej Rosołek - Tomas Pekhart

Lechia: Dusan Kuciak - Joseph Ceesay, Michał Nalepa, Mario Maloca (86. Bassekou Diabate), Conrado (79. Rafał Pietrzak) - Christian Clemens (70. Kacper Sezonienko), Jarosław Kubicki, Jakub Kałuziński (70. Maciej Gajos), Ilkay Durmus, Marco Terrazzino (70. Flavio Paixao) - Łukasz Zwoliński

00:37 Kaczmarek.mp3 Szkoleniowiec Lechii Tomasz Kaczmarek nie ukrywa rozczarowania końcowym wynikiem (IAR)

3 kwietnia (niedziela)

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Radomiak Radom (12.30)
Jagiellonia Białystok - KGHM Zagłębie Lubin (15.00)
Wisła Kraków - Piast Gliwice (17.30)

4 kwietnia (poniedziałek)

Wisła Płock - Górnik Zabrze (18.00)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
18. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 26 5 8 13 27-46 23 -19
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze