PolskieRadio24.pl
Mateusz Brożyna 05.04.2022

Liga Mistrzów: Benfica pokonana w Lizbonie. Liverpool bliżej półfinału

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów Benfica Lizbona przegrała na Estádio da Luz z Liverpoolem 1:3. W drugiej parze Manchester City pokonał u siebie Atletico Madryt 1:0. Rewanże odbędą się za tydzień.

Liga Mistrzów. Benfica Lizbona - Liverpool

Podopieczni trenera Nelsona Verissimo stali przed ciężkim zadaniem na Stadionie Światła. Benfica Lizbona chciała uzyskać korzystny wynik, którym mogłaby przystąpić do rewanżu na Anfield Road. Już od pierwszych minut zdecydowanie częściej przy piłce byli zawodnicy Liverpoolu.

Pierwszą okazję do zdobycia bramki miał Naby Keita. Jego uderzenie jednak świetnie wybronił Odysseas Vlachodimos. Chwilę wcześniej obrońcy zblokowali Mohameda Salaha, który szkukał swojej okazji w polu karnym gospodarzy.

W 17. minucie po rzucie rożnym najwyżej do piłki wyskoczył Ibrahima Konate, który strzałem głową nie dał szans golkiperowi Benfiki. Po kwadransie gry zespół prowadzony przez Juergena Kloppa prowadził na Estádio da Luz 1:0.

Goście po zdobyciu bramki wcale nie zamierzali zwalniać tempa. Kolejna składna akcja angielskiej ekipy zakończyła się skuteczną interwencją Vlachodimosa. Tym razem uderzał Luis Diaz.

Na kilka minut przed końcem pierwszej połowy dobrze zachował się Diaz, który dostrzegł Sadio Mane. Senegalczyk ze spokojem przyjął futbolówkę w polu karnym i pewnym strzałem podwyższył wynik na 2:0 dla Liverpoolu.

Jeszcze przed przerwą okazję na kolejnego gola dla gości miał Luis Diaz, ale Kolumbijczyk spudłował z bliskiej odległości. Do przerwy Liverpool prowadził z Benfiką 2:0.

Liverpool bliżej półfinału Ligi Mistrzów. Benfica Lizbona musi odrabiać straty

Gospodarze po zmianie stron nie stracili nadziei na dobry wynik. Już kilka minut po wznowieniu gry zimną krew w polu karnym "The Reds" zachował Darwin Nunez, który pewnie wpakował piłkę do siatki.

W 67. minucie w polu karnym Liverpoolu upadł strzelec gola dla Benfiki, ale sędzia Jesús Gil Manzano nie zdecydował się podyktować rzutu karnego.

Jeszcze w ostatnich minutach meczu Keita zagrywał do Diaza, a ten ze spokojem ustalił rezultat pojedynku w Lizbonie. Ostatecznie Liverpool pokonał w pierwszym meczu ćwierćfinałowym w Benfikę 3:1 i jest w lepszej sytuacji przed rewanżem na Anfield Road.

W drugim wtorkowym ćwierćfinale Champions League Manchester City pokonał u siebie z Atletico Madryt 1:0 po golu Belga Kevina De Bruyne.

Rewanże LM zaplanowano na 12-13 kwietnia. Dwa tygodnie później odbędą się pierwsze mecze półfinałowe.

Finał Ligi Mistrzów ma zostać rozegrany 28 maja na Stade de France w Saint-Denis. Tytułu broni londyńska Chelsea.