PolskieRadio24.pl
Paweł Majewski 06.04.2022

Liga Mistrzów: Manchester City i Liverpool bliżej półfinału. "Mur Atletico przełamany"

Angielskie drużyny odniosły zwycięstwa w rozegranych we wtorek pierwszych meczach ćwierćfinałowych piłkarskiej Ligi Mistrzów. Liverpool pokonał w Lizbonie miejscową Benficę 3:1. Natomiast Manchester City długo męczył się z Atletico Madryt, ostatecznie wygrywając minimalnie - 1:0. Adam Dąbrowski sprawdził nastroje w brytyjskich mediach.
  • Manchester City miał olbrzymią przewagę, jednak mistrzowie Anglii tylko raz trafili do siatki defensywnie grającego Atletico
  • Ciekawszy był mecz w Lizbonie. Benfica aż do 87. minuty stawiała opór faworyzowanemu Liverpoolowi

Manchester City przełamał madrycki mur

Manchester City skromnie pokonał Atletico po golu Kevina De Bruyne z 70. minuty. Mistrzowie Anglii mieli jednak spore problemy. Goście zagrali tak, jak zwykle odkąd ich trenerem jest Diego Simeone. Skupiali się na skomasowanej defensywie i utrudniali podopiecznym Pepa Guardioli grę.

Brytyjskie gazety przyznały, że plan Argentyńczyka był bliski realizacji.

"The Guardian" ocenił, że "Atletico stępiło rywali". Według "Manchester Evening News", gospodarze "długo byli sfrustrowani". Z kolei według gazety "Daily Mirror", De Bruyne "przełamał mur Simeone".

Mimo skromnej wygranej, losy awansu nie są rozstrzygnięte. "Ekipa Pepa Guardioli pojedzie do Hiszpanii zadowolona, ale ostrożna" - ocenił "The Guardian".

Liverpool z historycznym zwycięstwem

W lepszej sytuacji znajduje się Liverpool FC, choć angielscy komentatorzy są zgodni, że "The Reds" nie grali tak dobrze jak zwykle.

BBC oceniło, że do 87. minuty losy meczu z Benfiką były otwarte, a niesieni dopingiem Portugalczycy mogli sprawić, że Liverpool wracałby z niedosytem.

Ostatecznie "The Reds" wygrali 3:1 i są blisko awansu do najlepszej czwórki rozgrywek.

Wygrana w Lizbonie była historycznym momentem dla "The Reds". Ósme z rzędu zwycięstwo podopiecznych Jurgena Kloppa na wyjeździe, licząc wszystkie rozgrywki.

W niedzielę mecz o mistrzostwo?

Kolejne wyzwanie obu słynnych trenerów i ich podopiecznych czeka już w niedzielę. Tego dnia odbędzie się mecz ligowy, który być może zdecyduje o mistrzostwie Anglii

Rewanże w tych parach ćwierćfinałowych Ligi Mistrzów zaplanowano na 13 kwietnia.

W środę dwa następne pierwsze mecze 1/4 finału - londyńska Chelsea podejmie u siebie Real Madryt, a Villarreal CF zmierzy się z Bayernem Monachium.

00:57 Dąbrowski Liga Mistrzów.mp3 Adam Dąbrowski sprawdził komentarze po meczach City - Atletico oraz Benfica - Liverpool w angielskich mediach (IAR)