PolskieRadio24.pl
Mateusz Brożyna 06.04.2022

Puchar Polski: Raków Częstochowa kontra Lech Poznań w finale! Legia Warszawa musi odłożyć marzenia

Raków Częstochowa po zwycięstwie z Legią Warszawa (1:0) awansował do finału Pucharu Polski. 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie podopieczni trenera Marka Papszuna zagrają z Lechem Poznań.

Puchar Polski. Raków Częstochowa - Legia Warszawa, obrońcy tytułu grają dalej

Obrońcy tytułu Raków Częstochowa mocno weszli w mecz z obecnym mistrzem Polski Legią Warszawa. Już w 5. minucie po stałym fragmencie gry Mateusz Wdowiak pewnym strzałem pokonał Richarda Strebingera, otwierając wynik drugiego półfinału Pucharu Polski.

Chwilę później również zagotowało się w polu karnym gości, ale tym razem Sebastian Musiolik przegrał pojedynek z golkiperem stołecznej ekipy. Na kolejną dobrą okazję podopieczni Marka Papszuna czekali do końca pierwszej połowy. Próbował Janis Papanikolau, ale ponownie świetnie między słupkami "Wojskowych" spisał się 29-letni Austriak.

Po zmianie stron blisko samobójczego trafienia był Mateusz Wieteska, ale po wrzutce Rakowa w ostatniej chwili futbolówkę strącił Strebinger, kolejny raz ratując Legię przed utratą gola. Szansę na podwyższenie rezultatu miał również Ivi Lopez, ale jego strzał minimalnie przeleciał obok słupka bramki gości.

W 63. minucie piłka wpadła do siatki Legii, ale po analizie VAR Vladislavs Gutkovskis był wyraźnie na pozycji spalonej.

Gorąco w polu karnym warszawian zrobiło się jeszcze w ostatnim kwadransie gry. Artur Jędrzejczyk tuż przed linią szesnastki faulował Gutkovskisa. Z rzutu wolnego przymierzył Lopez, ale piłka znów minęła słupek bramki Strebingera.

W końcówce skutecznie odpowiedzieć mogli piłkarze Aleksandara Vukovicia. Futbolówkę otrzymał Benjamin Verbić, ale Słoweniec z bliskiej odległości posłał piłkę nad bramkę. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie.

Raków Częstochowa i Lech Poznań w finale Pucharu Polski na PGE Narodowym

Ostatecznie Raków Częstochowa pokonał Legię Warszawa i po raz drugi z rzędu zagra w finale Pucharu Polski. Przed rokiem wygrali na Arenie Lublin z Arką Gdynia 2:1.

W pierwszym meczu półfinałowym Lech Poznań pokonał na wyjeździe trzecioligową Olimpię Grudziądz 3:0.

Finał Pucharu Polski 2021/2022 odbędzie się 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie. Taka była tradycja do 2019 roku, ale decydujące spotkanie dwóch ostatnich edycji rozegrano w Lublinie, ze względu na ograniczenia wynikające z pandemii COVID-19.

Wszystkie rundy Pucharu Polski rozgrywane są bez meczów rewanżowych.

Pula nagród wynosi 10 milionów złotych, z których pięć trafi do zwycięzcy.

Raków Częstochowa - Legia Warszawa 1:0 (1:0)

Bramki: M. Wdowiak - 5

SędziaTomasz Musiał (Kraków)

Raków: Kacper Trelowski - Fran Tudor, Tomas Petrasek, Zoran Arsenic - Deian Sorescu, Giannis Papanikolaou, Ben Lederman, Fabio Sturgeon (79. Milan Rundic) - Mateusz Wdowiak, Ivi Lopez (90+4. Marcin Cebula) - Sebastian Musiolik (46. Vladislavs Gutkovskis)

Legia: Richard Strebinger - Mattias Johansson, Linsay Rose, Mateusz Wieteska, Artur Jędrzejczyk - Kacper Skibicki (64. Szymon Włodarczyk), Bartosz Slisz, Josue, Filip Mladenovic (79. Rafael Lopes), Maciej Rosołek - Tomas Pekhart (64. Benjamin Verbic)