PolskieRadio24.pl
Jakub Pogorzelski 06.04.2022

Liga Mistrzów: Chelsea - Real Madryt. Karim Benzema rządzi w Londynie

Karim Benzema potwierdza, że zamierza walczyć o miano najlepszego piłkarza świata. Francuski napastnik strzelił trzy gole na Stamford Bridge, dzięki czemu Real Madryt pokonał Chelsea 3:1 w pierwszym ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Jako pierwszy, groźną akcję przeprowadził Kai Havertz. Bohater ubiegłorocznego finału Ligi Mistrzów ruszył do kontrataku, lecz jego strzał lewą nogą był bardzo nieudany. "Królewscy" odpowiedzieli kontratakiem w 10. minucie. Po stracie Chelsea na własnej połowie, Benzema dostrzegł Viniciusa, ten wbiegł w pole karne, zmylił obrońcę, po czym uderzył w poprzeczkę.

Chwilę później Courtois obronił strzał z rzutu wolnego, który wykonał Reece James. Następne minuty należały do Karima Benzemy. Francuz po świetnym rozegraniu dwójkowej akcji z Viniciusem, w 21. minucie strzałem głową otworzył wynik meczu. Po zaledwie trzech minutach było już 0:2 - tym razem francuski napastnik wykończył dośrodkowanie Luki Modricia.

Dominacja "Królewskich" nie podlegała dyskusji - swoje okazje mieli Militao i Carvajal, a niewykorzystane szanse zemściły się na piłkarzach Ancelottiego. Jeszcze przed przerwą niepilnowany Jorginho zagrał w pole karne, do centry znakomicie wyskoczył Havertz i przywrócił nadzieje fanom na Stamford Bridge.

Hattrick mógł uzupełnić Benzema, lecz reprezentant Francji chybił z kilku metrów. W zdobyciu trzeciej bramki pomógł mu jednak bramkarz Chelsea, Edouard Mendy. Chwilę po wznowieniu gry, nieatakowany przez nikogo golkiper popełnił prosty błąd techniczny podczas podania do Rudigera. Napastnik Realu po przejęciu piłki, pewnie skierował ją do pustej bramki.

The Blues nie zamierzali się poddawać i odpowiedzieli świetnym strzałem z dystansu Azpilicuety, który w wielkim stylu obronił Courtois. Thomas Tuchel chcąc ratować wynik, wprowadził na boisko zawodzącego Romelu Lukaku. Koledzy szybko stworzyli Belgowi dwie świetne sytuacje, lecz była gwiazda Interu nie potrafiła pokonać Courtois.
Chelsea walczyła do końca, próbowali Mount i Havertz, lecz świetnie dysponowany był bramkarz Realu.

W doliczonym czasie gry swój moment mógł mieć też Ziyech, lecz wynik nie uległ już zmianie. Real po trzech trafieniach Benzemy wygrał 3:1 i w dobrych nastrojach może przygotowywać się do rewanżu.

1/4 finału Ligi Mistrzów:

Chelsea FC - Real Madryt 1:3 (1:2)

Bramki: Karim Benzema 21. minuta (0-1), 24. minuta (0-2), 46. minuta (1-3); Kai Havertz 40. minuta (1-2)

Chelsea FC: Edouard Mendy - Reece James, Andreas Christensen (46. Mateo Kovacić), Thiago Silva, Antonio Rudiger, Cesar Azpilicueta - Ngolo Kante (46. Hakim Ziyech), Jorginho (64. Ruben Loftus-Cheek), Mason Mount - Kai Havertz, Christian Pulisic(64. Romelu Lukaku).

Real Madryt: Thibaut Courtois - Daniel Carvajal, Eder Militao (64. Nacho Fernandez), David Alaba, Ferland Mendy - Casemiro, Luka Modrić, Toni Kroos (74. Eduardo Camavinga) - Federico Valverde (86. Dani Ceballos), Karim Benzema (86. Gareth Bale), Vinicius Jr.

***

We wtorkowych ćwierćfinałach Champions League Liverpool pewnie pokonał na wyjeździe Benfikę Lizbona 3:1, z kolei Manchester City wygrał u siebie z Atletico Madryt 1:0 po golu Belga Kevina De Bruyne.

Rewanże LM zaplanowano na 12-13 kwietnia. Dwa tygodnie później odbędą się pierwsze mecze półfinałowe.

Finał Ligi Mistrzów ma zostać rozegrany 28 maja na Stade de France w Saint-Denis. Tytułu broni londyńska Chelsea.