Jakub Pogorzelski 09.04.2022

Premier League: Southampton rozgromiony. Wielki mecz Chelsea

Londyńska Chelsea postarała się osłodzić swoim fanom gorycz porażki z Realem Madryt. W sobotnim meczu Premier League, podopieczni Thomasa Tuchela rozgromili Southampton aż 6:0. Cały mecz w ekipie "Świętych" rozegrał Jan Bednarek.

Sobota w Premier League rozpoczęła się od dość niespodziewanego zwycięstwa walczącego o utrzymanie Evertonu nad Manchesterem United 1:0, ale najwięcej tego dnia mówiono o wydarzeniach, do jakich doszło kilka godzin później w Southampton.

Drużyna Bednarka już w 31. minucie przegrywała z Chelsea 0:4, a w 54. było 0:6. Po dwie bramki dla przeciętnie spisujących się w ostatnich tygodniach "The Blues" zdobyli Mason Mount i Timo Werner, a po jednej Marcos Alonso i Kai Havertz.

Polski obrońca rozegrał cały mecz, a w 60. minucie został ukarany żółtą kartką.

Jak przypomniał Reuters, to już siódmy raz, kiedy Southampton FC stracił cztery lub więcej bramek w pierwszej połowie ligowego meczu pod wodzą Ralpha Hasenhuettla.

Szesnasty Leeds United, z Mateuszem Klichem w składzie, pokonał w sobotę na wyjeździe przedostatni Watford FC 3:0. Polski pomocnik grał do 59. minuty. Opuścił boisko, gdy goście prowadzili 1:0.

W niedzielę szlagier całej rundy. Lider Manchester City (73 pkt) podejmie o godz. 17.30 wicelidera Liverpool (72).

Obie ekipy prezentują się w tym sezonie świetnie nie tylko na krajowym podwórku, ale również na europejskiej arenie. W Lidze Mistrzów są blisko awansu do półfinału. W pierwszych ćwierćfinałach Liverpool wygrał na wyjeździe z Benficą Lizbona 3:1, a Manchester City u siebie z Atletico Madryt 1:0.