PolskieRadio24.pl
Bartosz Goluch 09.04.2022

Serie A: trudna przeprawa i zwycięstwo Juventusu. Inter goni Milan

Juventus z Wojciechem Szczęsnym w składzie pokonał Cagliari 2:1. Wygrał też Inter Mediolan, który do prowadzącego Milanu traci już tylko punkt.

Gracze "Starej Damy" mieli kolosalną przewagę zarówno pod względem posiadania piłki, jak i liczby strzałów. Od 10. minuty prowadzili jednak zawodnicy z Sardynii dzięki trafieniu Joao Pedro. Tuż przed przerwą wyrównał Mathijs de Ligt.

Podopieczni Massimiliano Allegriego długo nie mogli sforsować defensywy rywali, ale na kwadrans przed końcem ostatecznie im się to udało. Zwycięstwo golem w 75. minucie dał turyńczykom niezawodni Dusan Vlahović. Był to 4. gol w 8. występie Serba w barwach Juve.

Do prowadzącego Milanu na punkt zbliżył się Inter, który pokonał Veronę 2:0. Dla "Nerazzurrich" trafiali Nicolo Barella w 22. minucie i dziesięć minut później Edin Dzeko. Podopieczni Simone Inzaghiego są drudzy w tabeli z dorobkiem 66 punktów. Verona ma 45 punktów i zajmuje 9. miejsce.

Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie Empoli ze Spezią. W ekipie gospodarzy 56. minut rozegrał Szymon Żurkowski, natomiast w barwach przyjezdnych 89 minut na boisku spędził Arkadiusz Reca. Empoli (34 pkt) jest 12. w tabeli Serie A, natomiast Spezia (33 pkt) zajmuje 15. lokatę.

W niedzielę najciekawiej zapowiadają się starcia Napoli z Fiorentiną oraz Torino z Milanem. Kolejka włoskiej ekstraklasy zostanie dokończona w poniedziałek meczem Bolonii z Sampdorią.