PolskieRadio24.pl
Mateusz Brożyna 12.04.2022

Liga Mistrzów: sensacja w Monachium. Bayern odpadł z Villarrealem, gol Lewandowskiego to za mało

Bayern Monachium zremisował na Allianz Arenie z Villarrealem w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów (1:1) i odpadł z rozgrywek. W pierwszym spotkaniu mistrz Niemiec przegrał na wyjeździe 0:1.

Liga Mistrzów. Bayern Monachium - Villarreal. Sensacja stała się faktem

Bayern Monachium po przegranej na El Madrigal od początku chciał narzucić tempo i zepchnąć piłkarzy Villarrealu do defensywy. Stawką spotkania na Allianz Arenie był awans do półfinału Ligi Mistrzów.

Już po kilku minutach zrobiło się gorąco pod bramką podopiecznych Unaia Emery'ego. Bawarczycy mieli dwie dobre okazje, ale w najlepszej sytuacji był Leroy Sane, który przymierzył z bliska, ale piłka minęła lewy słupek.

Z każdą minutą gospodarze atakowali na bramkę gości, ale cały czas drużynie Juliana Nagelsmanna nie udało się znaleźć drogi do siatki "Żółtej łodzi podwodnej".

Groźnie zrobiło się w 29. minucie, gdzie fantastyczną interwencją popisał się Geronimo Rulli, który wybronił strzał głową Jamala Musiali. Piłkarze Bayernu coraz śmielej poczynali sobie w polu karnym Villarreal.

Mistrz Niemiec szukał swoich okazji, atakował na bramkę gości, ale ofiarna obrona przyjezdnych nie pozwoliła Bawarczykom na strzelenie gola. Jeszcze w końcówce pierwszej połowy wynik otworzyć mógł Arnaut Danjuma, ale spudłował z bliskiej odległości.

Do przerwy był bezbramkowy remis, który do awansu premiował hiszpańską ekipę.

Już w pierwszej akcji po zmianie stron na bramkę Villarrealu ruszył Musiala, którego zatrzymał Rulli. Strona Bayernu domagała się karnego, gdyż ich zdaniem bramkarz gości interweniował nieprzepisowo. Slavko Vinčić widział sprawę inaczej i pozostał niewzruszony.

Chwilę później blisko pola karnego faulowany był Robert Lewandowski. Z rzutu wolnego uderzał Sane, ale piłka odbiła się od muru. Gospodarze cały czas naciskali, a przy kolejnej okazji z bliska przestrzelił Dayot Upamecano, który wybił piłkę zdecydowanie ponad poprzeczkę.

Opór gości nie trwał długo. W 52. minucie Thomas Mueller wypatrzył kapitana reprezentacji Polski, który odebrał piłkę i skierował ją do siatki "Żółtej łodzi podwodnej". W dwumeczu był remis 1:1.

Gol Roberta Lewandowskiego to za mało. Bayern Monachium odpadł z Villarrealem

Jeszcze przed golem Lewandowskiego widać było, że piłkarze Bayernu Monachium złapali wiatr w żagle. Bawarczycy wyraźnie dominowali na Allianz Arenie w Monachium.

W 71. minucie drugą "setkę" w meczu miał Mueller, ale i tym razem piłka po jego strzale przeleciała obok prawego słupka.

Goście mogli odpowiedzieć na osiem minut przed końcem czasu. W polu karnym futbolówkę dostał niekryty Danjuma, ale jego strzał minął lewy słupek bramki Manuela Neuera.

W samej końcówce kontrę przeprowadzili goście, którzy okazali się brutalnie skuteczni. Neuera pokonał Samuel Chukwueze, który przypieczętował awans Villarrealu do półfinału LM.

W pierwszych ćwierćfinałach Champions League Liverpool pewnie pokonał na wyjeździe Benfikę Lizbona 3:1, z kolei Manchester City wygrał u siebie z Atletico Madryt 1:0 po golu Belga Kevina De Bruyne. W innym meczu Chelsea przegrała u siebie z Realem Madryt 1:3

Pierwsze półfinały LM zaplanowano na 26-27 kwietnia. Rewanże odbędą się w dniach 3-4 maja.

Finał Ligi Mistrzów ma zostać rozegrany 28 maja na Stade de France w Saint-Denis. Tytułu broni londyńska Chelsea.