PolskieRadio24.pl
Bartosz Goluch 16.04.2022

Ligue 1: gol Przemysława Frankowskiego. RC Lens wygrywa z mistrzem Francji

Przemysław Frankowski otworzył wynik meczu OSC Lille - RC Lens (1:2). Dla polskiego wahadłowego była to piąta bramka w tym sezonie Ligue 1.

Frankowski wpisał się na listę strzelców już w 4. minucie gry. Piłkę z rzutu rożnego zacentrował Jonathan Clauss, a jego dośrodkowanie przeciął jeden z obrońców gospodarzy. Po nieudanej interwencji futbolówka trafiła pod nogi Polaka, który wykorzystał okazję precyzyjnym strzałem w kierunku dalszego słupka.

W 37. minucie było już 0:2, kiedy swojego gola strzelił Arnaud Kalimuendo. Mistrzowie Francji zdążyli odpowiedzieć jeszcze przed przerwą, za sprawą portugalskiego pomocnika Xeki.

Przemysław Frankowski rozegrał pełne 90 minut w zwycięskim meczu Lens. Był to 30. występ 27-letniego Polaka w tym sezonie francuskiej ekstraklasy. 22-krotny reprezentant Polski zapisał na swoim koncie bardzo dobre liczby: 5 goli i 4 asysty.

Lens wyprzedziło Lille i zajmuje 7. pozycję w tabeli Ligue 1. Ekipa Frankowskiego zgromadziła 50 punktów - o 2 więcej niż Lille, które spadło na 8. lokatę.

W drugim sobotnim meczu Ligue 1 AS Saint-Etienne pokonało Stade Brestois 2:1. Dzięki wygranej, "Les Verts" wydostali się ze strefy spadkowej, awansując na 17. miejsce. 10-ktorni mistrzowie Francji mają 2 punkty nad 18. Clermont, które jednak rozegrało o jedno spotkanie mniej. Brest plasuje się na 12. lokacie.