PolskieRadio24.pl
Paweł Majewski 17.04.2022

Bundesliga: Bayern ograł Arminię na wyjeździe. Lewandowski bez gola i bez rekordu

Piłkarze Bayernu Monachium pokonali na wyjeździe Arminię Bielefeld 3:0 (2:0) w meczu 30. kolejki Bundesligi. Robert Lewandowski tym razem nie wpisał się na listę strzelców. Polski napastnik zanotował asystę przy trafieniu Jamala Musiali.

Bayern rozegrał ligowy mecz z walczącą o utrzymanie Arminią sześć dni po niespodziewanym odpadnięciu z Ligi Mistrzów. W obecnym sezonie monachijczycy mogą zdobyć tylko mistrzostwo Niemiec, choć presję na obrońców tytułu wywiera Borussia Dortmund

Robert Lewandowski, który ostatnio łączony jest z transferem do FC Barcelony, miał szansę zapisać się w historii niemieckiej ekstraklasy. Polak miał bowiem szansę na zdobycie 18. gola na wyjeździe w sezonie Bundesligi. Ostatecznie jednak "Lewy" nie trafił do siatki.

Arminia, choć przegrała wyraźnie, kilkukrotnie zagroziła bramce strzeżonej przez Manuela Neuera. Ostatecznie jednak przegrała wyraźnie i w tabeli Bundesligi wciąż zajmuje 17. miejsce, zagrożone spadkiem z niemieckiej elity.

Robert Lewandowski jednak bez gola

W dużo lepszych nastrojach po poniedziałkowym meczu mogą być goście. Przez chwilę wydawało się, że już w ósmej minucie Bayern wyjdzie na prowadzenie. Po dograniu Serge'a Gnabry'ego strzał głową oddał Robert Lewandowskijednak kapitan reprezentacji Polski nie wpisał się na listę strzelców. Analiza wideo wskazała, że piłka, która wcześniej odbiła się od poprzeczki i od słupka, nie przekroczyła całym obwodem bramki Arminii.

Już dwie minuty później mistrzowie Niemiec prowadzili. Kapitalnym zagraniem popisał się Joshua Kimmich.

Pomocnik podał wprost na głowę Alphonso Daviesa, który odegrał do "Lewego". Polak uderzył nieczysto, ale piłka wpadła do siatki. Gol został jednak uznany jako samobójcze trafienie Jacoba Laursena. Duńczyk był ostatnim graczem, który dotknął piłki.

Na kolejną bramkę Bayernu trzeba było czekać aż do doliczonego czasu pierwszej połowy, która została przedłużona aż o siedem minut. Znowu kapitalnie zachował się Kimmich, który prostopadle zagrał do Gnabry'ego. Skrzydłowy uderzeniem z pierwszej piłki pokonał bramkarza gospodarzy Stefano Ortegę.

Sędzia Markus Jollenboeck początkowo nie uznał bramki, odgwizdując spalonego. Analiza VAR wskazała jednak, że gol został zdobyty prawidłowo.

W niedzielę Robert Lewandowski nie powiększył dorobku bramkowego, jednak w 85. minucie zaliczył asystę. Polski napastnik dograł do Jamala Musiali, który ustalił wynik spotkania.

Bayern bliżej kolejnego mistrzostwa

Polak ma już w dorobku 32 ligowe trafienia w obecnym sezonie. Kolejny tytuł króla strzelców Bundesligi jest praktycznie pewny.

Na cztery kolejki przed końcem rozgrywek Bayern ma w dorobku 72 punkty - o dziewięć więcej od drugiej w tabeli Borusii Dortmund.

W sobotę (23 kwietnia) Bawarczycy zmierzą się w Monachium z wiceliderem i jeśli go pokonają, zapewnią sobie 10. z rzędu i 32. w historii tytuł mistrzowski.