Jan Kosewski 18.04.2022

Serie A: Napoli traci komplet punktów w końcówce meczu. Roma grała do końca

Piłkarze Napoli zremisowali u siebie z Romą 1:1 w 33. kolejce Serie A i zmniejszyli swoje szanse zdobycia tytułu mistrzowskiego, na który czekają od 1990 roku. Od 57. minuty w drużynie gospodarzy grał Piotr Zieliński, a w podstawowym składzie gości - Nicola Zalewski.

Napoli prowadziło przez większość spotkania - gola już w 11. minucie z rzutu karnego strzelił Lorenzo Insigne.

Gospodarzem bardzo niewiele zabrakło do utrzymania korzystnego wyniku, ale w doliczonym czasie gry (90+1.) wyrównał Stephan El Shaarawy.

Piotr Zieliński rozpoczął mecz na ławce Napoli i wszedł w 57. minucie, zastępując Słowaka Stanislava Lobotkę. Całe spotkanie rezerwowym był bramkarz Hubert Idasiak.

Natomiast w ekipie Romy Zalewski grał od początku - do 75. minuty, gdy zmienił go późniejszy bohater gości El Shaarawy.

W tabeli Napoli ma 67 punktów, zajmuje trzecią lokatę. Roma z 58 jest piąta.

Na czele pozostają dwa zespoły z Mediolanu - AC Milan z dorobkiem 71 pkt i broniący tytułu Inter z 69, ale i jednym spotkaniem zaległym.

Oba swoje mecze rozegrały już w piątek. "Rossoneri", którzy w dwóch poprzednich kolejkach bezbramkowo zremisowali, na San Siro wygrali z przedostatnią Genoą 2:0. Z kolei Inter na wyjeździe uporał się ze Spezią 3:1.

We wtorek drużyny z Mediolanu zmierzą się w rewanżu półfinału Pucharu Włoch. W pierwszym spotkaniu, w którym w roli gospodarza wystąpił AC Milan, było 0:0.