PolskieRadio24.pl
Mateusz Brożyna 26.04.2022

Liga Mistrzów: Manchester City - Real Madryt. Rollercoaster w półfinale, siedem goli na Etihad Stadium

W pierwszym meczu półfinałowym tej edycji Ligi Mistrzów Manchester City pokonał u siebie Real Madryt (4:3). W drugiej parze Liverpool zagra w środę z Villarrealem.

Manchester City - Real Madryt. Spektakl w półfinale Ligi Mistrzów

Spotkanie na Etihad Stadium ułożyło się po myśli piłkarzy Manchesteru City. Już w 2. minucie wynik meczu otworzył Kevin De Bruyne. Po tej bramce gospodarze wyraźnie dominowali na boisku, na niewiele pozwalając drużynie Realu Madryt.

Przewaga "Obywateli" wyraźnie się opłaciła. Nie minęło 10 minut jak po kolejnej składnej akcji podopiecznych Pepa Guardioli Gabriel Jesus nie dał większych szans Courtois, który po raz drugi musiał wyciągać futbolówkę z siatki.

Gospodarze cały czas naciskali na bramkę "Królewskich". Próbował Zinczenko i Foden, ale obie akcje zostały powstrzymane przez defensywę lidera La Liga.

Swoich okazji szukali również piłkarze Realu Madryt, ale po próbie Viniciusa Juniora skończyło się tylko na rzucie rożnym, z którego nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką Edersona. Chwilę później zawodnik gości trafił w słupek, ale ostatecznie piłkarz znalazł się na pozycji spalonej.

W 27. minucie trzecią bramkę dla "The Citizens" mógł zdobyć Riyad Mahrez, ale po rajdzie z prawej strony trafił tylko w boczną siatkę. Zaledwie kilka sekund później z drugiej strony zaatakował Phil Foden, ale po jego strzale piłka minimalnie przeleciała obok słupka.

W końcu ataki Realu Madryt się opłaciły. W 33. minucie w polu karnym piłkę otrzymał niezawodny Karim Benzema, który pokonał Edersona, zdobywając bramkę kontaktową.

Do końca pierwszej połowy żadna z drużyn nie zdołała zdobyć kolejnej bramki. Manchester City prowadził z Realem Madryt w pierwszym meczu półfinałowym 2:1.

Liga Mistrzów. Wymiana ciosów w drugiej połowie meczu Manchester City - Real Madryt, kosmiczny Karim Benzema

Już na początku drugiej połowy bramkę mogli zdobyć piłkarze Manchesteru City. Mahrez trafił jednak w słupek, a do futbolówki dobiegł Foden, ale również jego strzał został zablokowany w ostatniej chwili. Chwilę później jednak Foden znalazł sposób na golkipera gości i podwyższył wynik na 3:1.

Szczęście City nie trwało jednak długo. Już w kolejnej akcji Vinicius Junior ruszył w pole karne "Obywateli" i precyzyjnym strzałem pokonał Edersona. Na tablicy Etihad Stadium było już 3:2, zaledwie po kilku minutach drugiej połowy.

Na dwadzieścia minut przed końcem groźnie zrobiło w polu karnym "Królewskich". Na posterunku był jednak Thibaut Courtois, który świetnie interweniował przy strzale Aymerica Laporte. Belg kolejny raz pokazał, że jest w czołówce światowych bramkarzy.

W 74. minucie pięknym strzałem Bernardo Silva nie dał jednak większych szans Courtois, podwyższając rezultat na 4:2. Mogła być piąta bramka dla zespołu Pepa Guardioli, ale Mahrez przestrzelił i futbolówka minęła słupek bramki "Los Blancos". Kibice zgromadzeni na Etihad Stadium nie mogli narzekać na półfinał Ligi Mistrzów.

To nie był koniec. W 81. minucie w polu karnym City piłkę ręką zagrał Laporte. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę zamienił nie kto inny, jak Benzema, dla którego był to 14 gol w tej edycji Ligi Mistrzów. W meczu Manchester City - Real Madryt było już 4:3 dla "Obywateli".

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Liverpool kontra Villarreal

W pierwszym półfinale Ligi Mistrzów Manchester City pokonał u siebie Real Madryt 4:3. Pierwsze półfinały LM zaplanowano na 26-27 kwietnia. Rewanże odbędą się w dniach 3-4 maja. W drugim meczu w środę Liverpool zagra z Villarrealem (21.00).

Finał Ligi Mistrzów ma zostać rozegrany 28 maja na Stade de France w Saint-Denis. Tytułu broniła londyńska Chelsea, która została wyeliminowana przez Real.

Półfinał Ligi Mistrzów 2021/2022
:

Manchester City - Real Madryt 4:3 (2:1)

Bramki: Kevin De Bruyne - 2, Gabriel Jesus - 11, Karim Benzema - 33, 82 (rzut karny), Phil Foden - 53, Vinicius Junior - 55, Bernardo Silva - 74

Sędzia: István Kovács (Rumunia)

City: Ederson – Stones (Fernandinho), Rúben Dias (C), Laporte, Zinczenko – De Bruyne, Rodri, B. Silva – Mahrez, Jesus (Sterling), Foden

Real: Courtois – Carvajal, Militao, Alaba (Nacho), F. Mendy – Valverde, Kroos, Modrić (D. Ceballos) – Rodrygo (Camavinga), Benzema (C), Vinícius Júnior (Asensio)

Zapis relacji LIVE

22:56

22.55 - Dziękujemy za śledzenie dzisiejszej relacji na PolskieRadio24.pl. Zapraszamy już na kolejny mecz LM - Liverpoolu z Villarrealem! Dobranoc.

22:53

90+4' - Tutaj już nic więcej się nie wydarzy! Manchester City wygrywa z Realem Madryt 4:3 po fantastycznym pierwszym meczu półfinałowym Champions League. Rewanż już za tydzień na Santiago Bernabeu.

22:50

90' - Trzy minuty doliczone!

22:48
22:47

88' - Czy ktoś zdecyduje się jeszcze zaryzykować?

22:43

85' - Karim Benzema z 14 golem w tej edycji Ligi Mistrzów!

22:43
22:42

83' - Ręką zagrywał Laporte, sędzia nie miał wątpliwości. Real znów doszedł City na jedną bramkę. Końcówka zapowiada się kapitalnie.

22:41

82' - Karim Benzema!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mamy 4:3.

22:40

81' - Karny dla Realu! Piłka zagrana reką.

22:40

80' - Dziesięć minut do końca plus to, co doliczy arbiter. Czekamy na kolejne bramki!

22:38

79' - Fantastyczne widowisko na Etihad Stadium w Manchesterze. Kibice zgromadzeni na trybunach nie mogą narzekać na półfinał Champions League.

22:36

76' - Mahrez chciał pójść za ciosem! Piłka tuż obok słupka bramki przyjezdnych...

22:34

75' - Ostatni kwadrans i mamy 4:2. Co za gol Silvy, bramkarz Realu nawet nie zareagował.

22:33
22:33

74' - Bernardo Silva i mamy 4:2 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

22:31

71' - To już tylko 20 minut do końca meczu...

22:28

67' - Thibaut Courtois kolejny raz sprawdzony przez gospodarzy! Belg na posterunku, po tym jak przymierzył Aymeric Laporte.

22:26

66' - Gra przeniosła się na środek boiska. Wcześniej akcję Zinczenki przerwali obrońcy "Królewskich".

22:22

63' - Kolejnej szansy szukał Benzema, ale nic z tego. Francuz powstrzymany przez obronę.

22:20
22:19

60' - Godzina gry za nami. Chwila spowolnienia, ale zarówno piłkarze City jak i Realu nie rezygnują z kolejnych ataków. Pierwszy półfinał, a mamy już 5 bramek!

22:17

55' - Kilka minut, które wstrząsnęło dwiema ekipami. Real Madryt zdołał szybko odpowiedzieć na bramkę Fodena. Co tutaj się dzieje!

22:14

55' - Co za odpowiedź Realu! Vinicius Junior zdobywa bramkę.

22:12

53' - Phil Foden tym razem skutecznie i 3:1 dla gospodarzy!!!! Piękna akcja City.

22:10

50' - Zagotowało się pod bramką Realu Madryt. Z dobitki próbował jeszcze Foden, ale jego próba również nieskuteczna.

22:08

48' - To mogło być kolejne świetne otwarcie City! Riyad Mahrez trafia w słupek...

22:05

46' - Zaczynamy drugą połowę meczu Manchester City - Real Madryt.

22:04

22.02 - Dzięki bramce w dzisiejszym meczu Karim Benzema zrównał się w golach z Robertem Lewandowskim, który do tej pory był liderem klasyfikacji. Bayern Monachium jednak odpadł z Villarrealem, więc pewne jest, że Polak nie poprawi swojego dorobku (13 bramek).

22:00

22.00 - Trochę statystyk z pierwszej połowy półfinału Manchester City - Real Madryt:

21:48
21:48

45+1' - Koniec pierwszej połowy meczu Manchester City - Real Madryt. "Obywatele" prowadzą 2:1. Bardzo dobre widowisko.

21:47

45' - Kevin de Bruyne w mur z rzutu wolnego. Sędzia István Kovács dolicza minutę.

21:46

44' - Kolejny rzut rożny dla gospodarzy, ale Foden nie zdołał zagrać do żadnego z kolegów. Końcowe minuty pierwszej połowy na Etihad Stadium.

21:43

42' - Stały fragment gry dla City. Piękne uderzenie Riyada Mahreza, ale jeszcze lepsza interwencja Thibaut Courtois!

21:42

40' - Pięć minut do końca pierwszej połowy.

21:41

38' - Powoli zbliżamy się do końca pierwszej połowy. Ktoś jeszcze zdecyduje się pójść za ciosem w tej części meczu?

21:40

36' - Pep Guardiola musi już korzystać z pierwszej zmiany. John Stones nie może dalej grać, w jego miejsce Fernandinho.

21:37
21:37

34' - Real nie składa broni w Manchesterze. Jest już 2:1 i "Królewscy" mają apetyt na więcej.

21:35

33' - Jest odpowiedź Realu! Karim Benzema GOOOOOL.

21:34

31' - Niespełna kwadrans do końca pierwszej połowy.

21:34

31' - Karim Benzema zagrywał do Davida Alaby, ale jego strzał również niecelny.

21:33
21:32

29' - Phil Foden znów zapędził się w pole karne gości i uderza, ale piłka minimalnie obok prawego słupka. To powinna być bramka!

21:31

28' - Kolejna akcja Viniciusa Juniora, ale piłkarz  "Królewskich" nie jest w stanie przebić się przez mur "Obywateli".

21:28

27' - Ale to mogła być odpowiedź City! Riyad Mahrez tylko w boczną siatkę...

21:28

25' - Vinicius Junior trafia w słupek, ale zawodnik Realu Madryt był na pozycji spalonej...

21:23

21' - Kolejny raz próbował Foden, ale obrona "Los Blancos" na posterunku.

21:21

19' - Real Madryt miał stały fragment gry, ale z zagrania Toniego Kroosa nic nie wyszło.

21:19

17' - Za ciosem chciał pójść Phil Foden, ale obrońcy Realu zażegnali niebezpieczeństwo.

21:17

15' - "Królewscy" wyraźnie w szoku. Zapowiadała się kolejna dobra akcja podopiecznych Guardioli, ale Oleksandr Zinchenko powstrzymany w ostatniej chwili.

21:14

12' - Chyba nikt się nie spodziewał takiego obrotu sprawy w Manchesterze...

21:13

11' - Co za akcja! Kolejny gol dla gospodarzy, tym razem Gabriel Jesus podwyższa wynik na 2:0.

21:11

8' - Póki co piłkarze City dominują na boisku i starają się wymieniać jak największą liczbę podań, szanując piłkę. Real nie wszedł jeszcze dobrze w dzisiejsze spotkanie.

21:08

6' - Swojej okazji szukał Karim Benzema, ale akcja przerwana przez podopiecznych Pepa Guardioli.

21:05

4' - Jak odpowiedzą "Królewscy"? Co za początek spotkania w Anglii.

21:04

2' - Co za otwarcie gospodarzy! Kevin De Bruyne strzela gola w meczu z Realem Madryt! Fantastyczny początek "Obywateli" przed własną publicznością.

21:02

1' - Gramy!

21:01

21.00 - Hymn Champions League!

21:00

20.59 - Zespoły wychodzą na murawę!

20:59

20.59 - Piłkarze Manchesteru City i Realu Madryt już w korytarzu. Przed chwilą kolejny świetny i legendarny utwór "Hey Jude" grupy The Beatles.

20:57

20.55 - Na początek "Blue Moon" na trybunach Etihad.

20:51

20.50 - Dziesięć minut do pierwszego półfinału Ligi Mistrzów.

20:45
20:45
20:44

20.42 - Jak podaje serwis "WhoScored.com" ostatnie trzy spotkania między Manchesterem City i Realem Madryt zakończyły się zwycięstwami "Obywateli". W ostatnim meczu na Etihad gospodarze pokonali przyjezdnych 2:1 w LM w sierpniu 2020 roku.

20:39

20.39 - Co prawda dzisiejsze spotkanie jest na Etihad Stadium w Manchesterze, ale rewanż już za tydzień na Santiago Bernabeu w Madrycie, gdzie do turnieju Mutua Madrid Open przygotowuje się Iga Świątek

20:37

20.37 - Obie drużyny są już na rozgrzewce.

20:36

20.35 - Jakie XI od pierwszych minut delegowali Pep Guardiola i Carlo Ancelotti?

15:43

20.30 - Dobry wieczór! Zapraszamy na pierwszy mecz półfinałowy w tej edycji Champions League. Przed nami prawdziwy hit: Manchester City - Real Madryt. Kto na Etihad Stadium wykona pierwszy krok w kierunku paryskiego finału Ligi Mistrzów