PolskieRadio24.pl
Bartosz Goluch 28.04.2022

Liga Konferencji: asysta Nicoli Zalewskiego, epizod Arkadiusza Milika

Nicola Zalewski zaliczył asystę w zremisowanym 1:1 półfinałowym meczu Ligi Konferencji AS Romy z Leicester City. Krótki, zaledwie 5-minutowy występ w spotkaniu Feyenoord Rotterdam - Olympique Marsylia (3:2) zanotował natomiast Arkadiusz Milik.

Nicola Zalewski zagrał w barwach Romy od pierwszego gwizdka. Już w 15. minucie reprezentant Polski popisał się znakomitym rajdem lewą flanką, który zakończył prostopadłym podaniem do Lorenzo Pellegriniego. Włoski pomocnik wykorzystał znakomite zagranie Zalewskiego i otworzył wynik meczu. Była to druga asysta Polaka w tej edycji Ligi Konferencji - poprzednią zanotował w konfrontacji z Bodo/Glimt w 1/4 finału rozgrywek.

Po zdobyciu gola podopieczni Jose Mourinho skoncentrowali się na obronie korzystnego wyniku. Nie udało się - przeważające Leicester swoją dominację udokumentowało bramką w 67. minucie - początkowo wydawało się, że jej autorem był Ademola Lookman, ale ostatecznie trafienie zapisano jako gola samobójczego Gianluki Manciniego.

Zalewski opuścił plac gry w 85. minucie. "Giallorossi" utrzymali remis do końcowego gwizdka, dlatego przed rewanżem na Stadio Olimpico sprawa awansu wydaje się otwarta.

Epizod Milika, porażka Marsylii

Feyenoord wygrał z Olympiquem Marsylia 3:2. Holendrzy już w 20. minucie prowadzili 2:0 - autorami trafień dla gospodarzy byli Cyriel Dessers i Luis Sinisterra.

Podopieczni Jorge Sampaoliego jeszcze przed przerwą cieszyli się z wyrównania. Najpierw, w 28. minucie kontaktowego gola zdobył Bamba Dieng, a kwadrans później na 2:2 trafił Gerson.

"Wymiana ognia" została wznowiona tuż po przerwie - w 46. minucie na prowadzenie ponownie wyszedł Feyenoord za sprawą Dessersa. Okazało się jednak, że w kolejnych minutach kibice nie oglądali już goli, dlatego na półmetku rywalizacji 3:2 prowadzą Holendrzy.

Występujący w barwach Marsylii Arkadiusz Milik wszedł na plac gry w 85. minucie. Polak nie zdołał jednak odwrócić losów rywalizacji w tak krótkim czasie.

Półfinałowe rewanże odbędą się 5 maja. Finał historycznej, pierwszej edycji Ligi Konferencji został zaplanowany na 25 maja. Jego gospodarzem będzie stadion Air Albania w Tiranie.

01:52 Zalewski.mp3 Świetny mecz w rzymskim zespole rozegrał reprezentant Polski Nicola Zalewski. O szczegółach Piotr Kowalczuk (IAR)