PolskieRadio24.pl
Paweł Majewski 29.04.2022

Ligue 1: wielkie emocje w Strasburgu. PSG straciło wygraną w końcówce

W pierwszym meczu 35. kolejki Ligue 1 piłkarze RC Strasbourg zremisowali u siebie z pewnym już mistrzostwa Francji Paris Saint-Germain 3:3. PSG straciło punkty, choć miało dwie bramki przewagi.
  • Dwukrotnie bramkarza gospodarzy pokonywał Kylian Mbappe, jednak nie wystarczyło to do kompletu punktów
  • Bohaterem Strasbourga okazał się strzelec wyrównującej bramki Anthony Caci

Mistrzowie bez zwycięstwa

Paris Saint-Germain w poprzedniej kolejce zremisowało u siebie z Lens (1:1), zapewniając sobie 10. w historii klubu mistrzostwo Francji. Paryżanie byli faworytem starcia w Strasburgu, jednak walczący o awans do europejskich pucharów gospodarze ani myśleli ułatwiać im zadania.

Podopieczni Juliena Stephana wyszli na prowadzenie już w trzeciej minucie gry. Lucas Perrin zagrał prostopadle do Kevina Gameiro, a były napastnik PSG wyprowadził drużynę na prowadzenie.

Goście ruszyli do odrabiania strat. W 23. minucie wyrównanie paryżanom dał Kylian Mbappe. Francuski gwiazdor wykorzystał bardzo dobre podanie od Neymara.

Strasbourg walczył do końca

Po przerwie paryżanie zdobyli kolejne gole. Najpierw, w 64. minucie, Mbappe wystąpił w roli asystenta, a do siatki trafił Achraf Hakimi.

Cztery minuty później fatalny błąd popełnił defensor Strasbourga Alexander Djiku. Obrońca źle zagrał w kierunku własnego bramkarza, a piłkę bez problemu przejął Mbappe. Francuz po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Gospodarze nie poddali się, mimo tak niekorzystnych okoliczności. Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu bramkę kontaktową strzelił Habibou Diallo. Nie było to ostatnie słowo ekipy z Alzacji.

Już w doliczonym czasie gry piłkę do siatki paryżan wepchnął Anthony Caci, zapewniając Strasbourgowi ważny remis w kontekście walki o awans do któregoś z europejskich pucharów.