PolskieRadio24.pl
Bartosz Goluch 30.04.2022

Bundesliga: gol Lewandowskiego nie uratował rezerwowego Bayernu. Porażka świeżo upieczonych mistrzów

Robert Lewandowski zdobył jedyną bramkę dla Bayernu Monachium w przegranym 1:3 meczu z FSV Mainz. Gorycz porażki musieli przełknąć również kibice drugiej w tabeli Bundesligi Borussii Dortmund, która niespodziewanie uległa VfL Bochum 3:4.

Do wyjazdowego spotkania z Mainz Bayern przystąpił jako mistrz Niemiec. Lewandowski i spółka zapewnili sobie 10. kolejny tytuł w poprzedniej kolejce, pokonując Borussię Dortmund 3:1. Mimo że "Die Roten" zagrali w rezerwowym składzie, trener Julian Nagelsmann w ataku wystawił Roberta Lewandowskiego.

Ze zdecydowanie większym zaangażowaniem grali zawodnicy gospodarzy, którzy już w pierwszym kwadransie dwukrotnie "obili" obramowanie bramki Svena Ulreicha. Mistrzowie "doigrali się" w 18. minucie, kiedy przy biernej postawie obrony Bayernu wynik otworzył Jonathan Burkardt.

W 27. minucie na 2:0 podwyższył lider defensywy ekipy z Moguncji, Moussa Niakhate, który umieścił piłkę w siatce z najbliższej odległości po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Kontaktowego gola w 33. minucie zdobył Robert Lewandowski, który doskonale obrócił się z obrońcą "na plecach" i pewnie trafił do siatki - asystował mu Eric Choupo-Moting. Ostatnie słowo należało jednak do Mainz - w 57. minucie wynik meczu ustalił Lucas Barreiro.

Borussia przegrała z VfL Bochum 3:4. Spotkanie w Dortmundzie rozpoczęło się od zaskakującego trafienia Sebastiana Poltera w 3. minucie. Po chwili było już 0:2 za sprawą Gerrita Holtmanna. Bramkę kontaktową dla BVB z rzutu karnego w 18. minucie zdobył Erling Haaland. Norweg wyrównał w 30. minucie, również po celnym uderzeniu z jedenastu metrów.

Haaland skompletował hat-tricka w 62. minucie - tym razem bramką z gry. Podopieczni trenera Marco Rosego "posypali się" jednak w końcówce - najpierw na 3:3 wyrównał Locadia, a po chwili zwycięstwo gościom dał Pantović.

Z wysokiego C swój mecz rozpoczęli także gracze FC Koeln. "Kozły" w 15. minucie prowadziły z Augsburgiem już 2:0 po golach Jana Thielmanna i Marka Utha. Później dwa gole dołożył Anthony Modeste. Na 4 trafienia zespołu z Kolonii Augsburg zdołał odpowiedzieć tylko bramką Floriana Niederlechnera, dlatego Rafał Gikiewicz (90 minut), Robert Gumny (80 minut) i spółka przegrali aż 1:4.

W walce o utrzymanie zachowany został status quo - Sttutgart zremisował 1:1 z Wolfsburgiem, natomiast Arminia Bielefeld po identycznym wyniku podzieliła się punktami z Herthą Berlin. Na 2 kolejki przed końcem "nad kreską" pozostaje ekipa ze stolicy (33 pkt), miejsce barażowe zajmuje Stuttgart (29 pkt), a Arminia zajmuje przedostatnie, 17. miejsce (27 pkt).

O godz. 18:30 walczący o grę w Lidze Mistrzów Freiburg po zaciętym meczu pokonał Hoffenheim 4:3. Ekipa trenera Christiana Streicha wyprzedziła czwarte dotychczas RB Lipsk, ale podopieczni Domenico Tedesco nie grali jeszcze w tej serii. RBL w niedzielę zmierzy się na wyjeździe z Borussią Moenchengladbach.